Nepilngadīgais tirgo cigaretes 3

Par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu brīdinājumu saņēmusi kāda māte.

Gulbenes novada domes administratīvās komisijas priekšsēdētājs Dainis Švika stāsta, ka kādai mātei ir izteikts brīdinājums par to, ka viņa nepieskata savu dēlu, kuram ir nepilni 16 gadi. Puika Rīgas stacijas laukumā tirgoja cigaretes bez akcīzes markas. D.Švika norāda, ka faktu par cigarešu tirgošanu izskata policija, savukārt administratīvā komisija skata faktu, ka māte nekontrolē, ko dara dēls. Māte bija ieradusies uz administratīvās komisijas sēdi. Viņai bijušas dažādas atrunas par grūto dzīvi, par to, ka bērna tēvs esot prom un nepalīdzot.

 

"Bet uzturlīdzekļus sieviete saņem, un puika ir arī gana labi mācījies, taču pēc 9.klases izglītību nav turpinājis, jo neesot naudas, par ko aizbraukt uz tehnikumu. Tā īsti jau laikam gan nav, ja jau ir bijusi nauda, par ko nopirkt cigaretes aptuveni 100 latu vērtībā un pēc tam tās tālāk tirgot," saka D.Švika.


Kārtējo reizi administratīvās komisijas sēdē tika izskatīta administratīvā pārkāpuma lieta par smēķēšanu, ja to izdarījis nepilngadīgais. Šoreiz smēķējot pieķerts aptuveni 16 gadus vecs jaunietis. Administratīvās komisijas sēdē vainīgā persona aizbildinājusies, ka cigarešu paciņu esot atradis un mēģinājis smēķēt. Administratīvā komisija pieņēma lēmumu par saukšanu pie administratīvās atbildības un sodīt ar 4 latus lielu soda naudu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Agrak mums visiem no 16 g.v bija taloni lai pirktu alkokolu un cigaretes, bet dzeram un zeni smekeja jau kreitni pirms tam.

pirms 8 gadiem, 2012.12.10 07:14

laba doma

tirgot kontrabandu bērnam. Māti cietumā.

pirms 8 gadiem, 2012.12.09 21:27

Puisis malacis,ka nesēž mātei uz kakla,nedaudz paaugsies,pamācīsies un būs labs biznesmenis!

pirms 8 gadiem, 2012.12.06 17:35

Vietējās ziņas