Nepilngadīgajiem alkoholu palīdz iegādāties pieaugušie 6

Gulbenes novada domes Administratīvās komisija 24.septembrī izskatīja divas lietas.

Komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bogdans stāsta, ka administratīvā pārkāpuma protokols sastādīts vīrietim, kurš pie veikala „Supernetto” nodeva alu „Cēsu Light” 0,5 litra tilpuma četras bundžiņas 17 gadus veca jaunieša rīcībā. Šo administratīvo pārkāpumu atklāja, pateicoties veikala apsargam, kurš bija ievērojis iepriekš minētās darbības. Administratīvā komisija nolēma atzīt personu par vainīgu administratīvā pārkāpuma izdarīšanā un izteikt brīdinājumu.

“Šāda veida lēmums tika pieņemts, ņemot vērā visus lietas apstākļus, vainīgā personību – nestrādā, administratīvi nesodīts, mantisko stāvokli – ienākumu nav, kā arī izvērtējot pārkāpuma raksturu – pie veikala nodevis iepriekš minēto alkoholisko dzērienu 17 gadus veca jaunieša rīcībā, bet pēc viena mēneša nepilngadīgajam paliks 18 gadu. Iegādātais alus tika nodots nepilngadīgā puiša vecākiem,” skaidro M.Bogdans.

Savukārt kāda māte saņēmusi 15 eiro lielu soda naudu. Administratīvā pārkāpuma protokols sastādīts par to, ka 3.septembrī bērna māte atstāja bez uzraudzības savu 3 gadus veco dēlu, kurš izkļuva no dzīvokļa un viens pats aizgāja līdz veikalam „Drogas”.


Bērna māte paskaidroja, ka tajā dienā abi ar dēlu bijuši mājās dzīvoklī, no rīta skatījušies televīziju, gultā atrodoties, it kā abi norunājuši, ka vēl pagulēs, bet sanācis tā, ka viņa pirmā aizmigusi, bet bērns palicis neviena neuzraudzīts un izgājis ārā no dzīvokļa. 

Pievieno komentāru

Komentāri 6

lasītāja

Kaut visi apsargi būtu tik acīgi. Prieks par tādiem, žēl, ka "izpalīgu" , lai nopirktu nepilngadīgajam alkoholu un cigaretes ir daudz. Šiem vajadzētu palielināt sodu, arī tad ,ja ir bezdarbnieks ,lai iet tīrīt ietves.

pirms 6 gadiem, 2014.10.02 08:55

Lāsma Gulbe

Ak Dievs!!!Cik es reizes esmu komentējusi sakarā ar šādiem gadījumiem!!!!!!!!!!!!!!!!!Pat konkrētus piemērus liku priekšā!!!Kā ar zirņiem pret sienu.SUPERNETO apsarga vārdu uzvārdu publicējietP A L D I E S apsargam!!!Nu par piekdienu un sestdienu vakariem pie lielveikaliem var laikam aizmirst.Pašvaldības policija jau tajā laika guļ saldu miegu.

pirms 6 gadiem, 2014.10.02 09:39

Vietējā

Arī laukus vajadzētu pakontrolēt, jo arī tur notiek tas pats.Izpalīgi pat četrpadsmitgadīgiem nopērk kāroto aizliegto preci. Konkrēti Jaungulbenē.

pirms 6 gadiem, 2014.10.02 10:08

#

Nez kuri idioti Jaungulbenē izsita jaunās laternas?

pirms 6 gadiem, 2014.10.02 10:45

Gunis

Artūrs izsita.

pirms 6 gadiem, 2014.10.02 14:11

?

dzirdēju,ka Ķīsis ar Deksni

pirms 6 gadiem, 2014.10.02 15:03

Vietējās ziņas