Nepilngadīgos soda par dzeršanu, pieaugušos - par bērnu neaudzināšanu 4

Gulbenes novada domes Administratīvā komisija gada laikā ir izskatījusi 129 administratīvo pārkāpumu lietas.

12 gadījumos tā ir izbeigusi administratīvo lietvedību, jo  konstatēts, ka izdarītais pārkāpums ir maznozīmīgs. Par to “Dzirksteli” informē Administratīvās komisijas priekšsēdētāja Laima Priedeslaipa. 

Kopumā pie administratīvās atbildības sauktas 56 pilngadīgas personas un 31 nepilngadīgais, vairumam vainīgo uzlikti naudas sodi. Naudas sodi piemēroti par kopējo summu 2739 eiro un šobrīd nomaksāti 76 procentu apmērā. Savukārt 30 gadījumos komisija ir lēmusi par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa – brīdinājuma piemērošanu nepilngadīgajiem.

Visvairāk nepilngadīgie šogad sodīti par atrašanos alkoholisko dzērienu ietekmē – 25, no tiem 5 pieķerti atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas. Salīdzinoši mazāk nepilngadīgie sodīti par smēķēšanu. Komisija nepilngadīgajiem audzinoša rakstura piespiedu līdzekļus ir piemērojusi arī par dažādu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, par sīko huligānismu, par maznozīmīgu miesas bojājumu tīšu nodarīšanu un par alkohola un cigarešu došanu citam nepilngadīgajam.

Savukārt pieaugušie visbiežāk ir administratīvi sodīti par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu (naudas sodi – 9, brīdinājumi – 4), par fizisku un emocionālu vardarbību pret bērnu (naudas sodi - 6, brīdinājums – 1), par dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas prasību pārkāpšanu (naudas sodi – 3, brīdinājumi – 5), par dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas prasību pārkāpšanu atkārtoti gada laikā (naudas sodi – 10), par būvniecības noteikumu pārkāpšanu (naudas sodi – 5), kā arī par elektroenerģijas patvaļīgu patērēšanu (naudas sodi – 3).

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Ija

Šāda naudas piedzīšana no vecākiem par bērnu nedarbiem ir zelta ādere pašvaldība! Kāpēc? Vecākiem uzliek naudas sodu,jo nepilngadīgs bērns ir noķerts dzerot vai pīpējot ,pamatojot to ,ka vecāki neaudzina pareizi savu bērnu,neveic atbilstoši savus vecāku pienākumus.Piekrītat? Tajā pat laikā vecāki nedrīkst savam bēŗnam neko teikt,nedod Dievs,pirkstiņu piedurt,jo tūlīt tiek pārkāptas bērniņa ,eņģelīša tiesības!!! Visi bērni nav vienādi,viens saprot reizi izrunājot situāciju,cits ir spītīgs un galvā neņem vecāku teikto un dara savus nedarbus tālāk.Ko darīt vecākiem?Tad ''gudrai''bāreņtiesas priekšniecei paprasi-ko tu darītu manā vietā,viņa atbild-NEZINU!!! Tad kāda velna pēc tās gerberas ir vajadzīgas???Vajadzētu šitām gudrelēm reāli strādāt ar šādiem bērniem katru dienu un atstrādāt savu algu,jo vecākiem nav tiesību savu bērnu audzināt pēc saviem uzskatiem.

pirms 4 gadiem, 2016.12.17 12:18

Ija

Nosoda PSRS laikus,nedrīkst slavināt! Vai tajos laikos bija tāda bērnu visatļautība un pat atsevišķos gadījumos-bezkaunība pret vecākiem un skolu?Nebija! Jo par nemācīšanos ,sliktu uzvedību tēvs uzlaida pa pēcpusi,kaktā ielika,nepalaida ekskursijā vai pasākumu apmeklēt,skolnieks zināja,ka var tikt izslēgts no skolas,pašu blēņdari skolā gana strostēja,jo skolotājs to varēja darīt,tagad NEDRĪKST! Protams,es nedomāju,ka visas situācijas 100% bija pareizas tajos laikos,bet kārtība jau nu bija.

pirms 4 gadiem, 2016.12.17 12:29

sdfgj

jadod pa zobiem,ja saprassana nenak jadod velreiz.ar runasanu nelidzes.

pirms 4 gadiem, 2016.12.19 04:51

Var redzēt

Bērnībā Tev ir dots tikai pa galvu!

pirms 4 gadiem, 2016.12.20 09:50

Vietējās ziņas