Nerūpējas par bērnu 4

Kāda 13 gadus vecas meitenes māte sodīta ar 210 eiro lielu soda naudu, jo nav pienācīgi rūpējusies par savu bērnu.


Šis pārkāpums tika izskatīts 28.janvārī Gulbenes novada domes Administratīvās komisijas sēdē. Administratīvās komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bogdans informē, ka šajā gadījumā policija konstatējusi, ka 2013./2014.mācību gada 1.semestrī mātes 13 gadus vecā nepilngadīgā meita regulāri neapmeklē skolu. Veiktie preventīvie pasākumi, sadarbojoties ar māti, pozitīvus rezultātus nav devuši, situācija nav uzlabojusies, kas norāda uz to, ka māte nepienācīgi pilda sava bērna aprūpes – audzināšanas un izglītošanas - pienākumus.


Kārtējo reizi lietojam alkoholu pieķerts 15 gadus vecs pusaudzis. Šo administratīvā pārkāpuma lietu komisija izskatīja 29.janvārī. Pusaudzis 9.janvāra vakarā Gulbenē, Rīgas ielā 64, kāpņu telpā pie veikala „Top!” atradās alkoholisko dzērienu ietekmē – 1,75 promiles. Viņš bija lietojis degvīnu.


Savukārt 5.februārī administratīvā komisija izskatīja lietu, kur kāds 18 gadus vecs jaunietis iegādājies alkoholisko dzērienu (vīnu) un nodevis piecu nepilngadīgo jauniešu rīcībā tā, ka tas kļuva brīvi pieejamas lietošanai pilngadīgās personas dzīvoklī. Vainīgajam uzlikts naudas sods – 20 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

......

muļķīgi, vecāki jau tā bezspēcīgi bez atbalsta cīnās, lai jauniešus iegrožotu, vēl par to soda... labāk būtu iesaistījuši visus tos atbalsta dienestus, kas saņem naudiņu, bet par tukšu pļāpāšanu tālāk nav tikuši.... neatkarīgi no tā.... vai pieķerts vai nē- mūsu jaunatne nodzeras, nopīpējas.....

pirms 7 gadiem, 2014.02.11 22:31

+

pilnīgi piekrītu-bāriņtiesa un sociālais darbinieks gudri norunā,beigās pasaka,ka vecākiem jāiet pie psihologa,policists piemēro sodu un lieta darīta,tikai problēma diemžēl paliek neatrisināta...

pirms 7 gadiem, 2014.02.12 09:12

sdfgh

Pilnigi jums piekritu!tur ar smadzenem vini isti draugos nav!ka vienmer soda ar soda naudam,un krop.liem ir vienalga ir cilvekam nauda vai nav!problema atrisinata,var gulet mierigi vai ne?nolaizaties tak kretini vienreiz uz zemes!

pirms 7 gadiem, 2014.02.12 16:25

pele

Bet vai visi tiek pieķerti?Mūsu sociālie darboņi tikai ir priekš alkaholiķiem.Mazi bērni neredz maizi,bet toties vecākiem ir alus,bet to jau mūsu priekšzīmīgie neredz.Kā lai ar laiku arī bērni nedzertu,ja ģimenē galvenais pārtikas produkts ir alkahols?Un vēl tādus atbalsta sociālais darbinieks.Kolosali!Dzersim,pīpēsim un ''ražosim'' bērnus,gan jau pabalstu iedos.Strādājoši vecāki nevar uz katra soļa izsekot līdzi pusaudzim,bet no mums to prasa.

pirms 7 gadiem, 2014.02.24 12:49

Vietējās ziņas