Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nesaņem informatīvos bukletus par eiro

Īsi pirms eiro ieviešanas, pērnā gada decembra vidū, iedzīvotāji savās pastkastītēs saņēma informatīvus bukletus gan par to, kādi vizuāli izskatās eiro, gan arī bija neliela mainīga attēla kartīte ar eiro/lata konvertācijas kursu, kuru bija sarūpējusi Latvijas Banka.

“Dzirkstelē” vērsušies lasītāji, kuri nav saņēmuši ne vienu, ne otru informatīvo materiālu par eiro.


Izsūtīs atkārtoti

“Dzirkstele” sazinājās ar Latvijas Bankas preses sekretāru Mārtiņu Grāvīti, kurš norāda, ka par informatīvā materiāla “Vai esat gatavi?” ar divām mainīgajām kartītēm piegādi Latvijas mājsaimniecībām Latvijas Banka ir noslēgusi līgumu ar SIA “Abonēšanas centrs Diena”. Kopumā nosūtīšanai nodots 900 000 eksemplāru. Ja šo sūtījumu cilvēks nav saņēmis, viņš “Dzirkstelei” iesaka interesēties minētajā uzņēmumā.


SIA „Abonēšanas centrs Diena” projektu vadītājs Igors Aleksejevs skaidro, ka tālāk informatīvu bukletu izsūtīšana esot uzticēta viņu apakšuzņēmējam. Viņš norāda, ka bukletus vajadzējis saņemt visiem. Viņš min iespējamos iemeslus, kāpēc tā varētu būt noticis, proti, varbūt nav saņēmuši tie, pie kuru mājām ir apgrūtināta piekļuve, varbūt neesot bijis pastkastes. I.Aleksejevs norāda, ka var atkārtoti izsūtīt informatīvos bukletus par eiro tiem, kas tos nav saņēmuši. “Lai dod ziņu un piesakās individuāli,” aicina I.Aleksejevs, norādot, ka iedzīvotāji var zvanīt pa tālruni 67770101 vai rakstīt uz e-pastu “abone@abone.lv”.


Varbūt problēma ar pastkastīti

“Latvijas Pasta” sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Plone skaidro, ka līdz 2013.gada decembra sākumam “Latvijas Pasts” piegādāja informatīvo materiālu “Eiro. Latvija aug” ikvienai mājsaimniecībai Latvijas teritorijā. Pastnieki ir ievietojuši bukletus visās Gulbenes pastkastītēs neatkarīgi no tā, vai tās atrodas pie privātmājas vai daudzdzīvokļu mājas iekšpusē.


“Katrs šāds gadījums ir jāizskata individuāli. Lai noskaidrotu, kādēļ klients nav saņēmuši šo informatīvo materiālu, aicinām rakstīt uz e-pastu “info@pasts.lv" vai zvanīt pa tālruni 67008001, 27008001,” norāda Z.Plone un piebilst, ka “Latvijas Pasta” darbinieki ir novērojuši, ka līdz šim klientiem, kuri vērsušies uzņēmumā ar jautājumu, kādēļ nav saņēmuši konkrēto bukletu, bijušas bojātas, neaizslēgtas pastkastītes vai arī tās vispār nav bijušas uzstādītas.


No šodienas norēķināties var tikai ar eiro

Kopš eiro ieviešanas bija noteikts divu nedēļu ilgs, proti, līdz 14.janvārim, abu valūtu (eiro un lata) vienlaicīgas apgrozības periods. Šajā laikā ikviens varēja turpināt norēķināties, izmantojot arī latus. Ar šodienu, 15.janvāri, eiro skaidrā nauda kļūst par vienīgo likumīgo maksāšanas līdzekli.


Vēl vakar, 14.janvārī, par braucienu sabiedriskajā transportā bija iespējams norēķināties latos. Savukārt, sākot ar šodienu,15.janvāri, par braucienu sabiedriskajā transportā iedzīvotājiem būs iespējams maksāt tikai eiro valūtā.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas