Nesavāc parakstus referendumam 8

Lai gan pēdējās parakstu vākšanas dienās Satversmes grozījumu ierosināšanai par mācībām tikai latviešu valodā bija vērojama liela iedzīvotāju aktivitāte, nepieciešamo parakstu skaitu tomēr nav izdevies savākt.

Parakstu vākšanā grozījumu Satversmē ierosināšanai no šā gada 11.maija līdz 9.jūnijam Latvijā piedalījušies 112 608 vēlētāji, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie provizoriskie parakstu vākšanas rezultāti.

 

Gulbenes novadā parakstu vākšanā piedalījies 1271 iedzīvotājs. Lai parakstu vākšana būtu rezultatīva, tajā bija jāpiedalās ne mazāk kā vienai desmitajai daļai no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb vismaz 153 232 vēlētājiem.

 

Jāatgādina, ka joprojām turpinās parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētajiem pabalstu likumiem. Tā turpināsies līdz 16.jūnijam.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

zetttte

Kāpēc latviešu jaunietim savā zemē, lai dabūtu darbu apkalpojoša sfērā ( veikalos , bankās arī valsts iestādēs) ir obligāti brīvi jāpārvalda krievu valoda?
Gulbenē jau tik ļoti problēmu nejūt, bet citās lielākās pilsētās gan.
Tajā pašā laikā, iepriekš pieņemto likumu valodas, izglītības sakarā, kā arī skolas vadības attieksmes dēļ, 2 vidusskolas beidzēji ir daudz konkurētspējīgāki par vienaudžiem.
Valodu zināšanas patiešam ir bagātība, bet citādi - mēs paši ar neaktivitāti diskriminējam savu valodu, neatbalstam tos jaunos cilvēkus, kam nav vienalga ... paši , paši un nevis kādi citi no malas.

pirms 10 gadiem, 2011.06.13 13:12

nu gan

Es gribētu prast pēc iespējas vairāk valodu un ar to lepotos. Nevajag naidoties, bet kārtīgi mācīt valodas un visi būs ieguvēji!

pirms 10 gadiem, 2011.06.13 11:48

krievvalodīgo aiztāvjiem! ak sacerējies gan, ka kāds latviešu bērnam svešumā latviski kādu priekšmetu ļaus mācīties. Un ne jau aiz laba prāta latviešiem dzimtene jāatstāj.....

pirms 10 gadiem, 2011.06.12 16:58

Nekāda parakstīšanās nav vajadzīga. Krievu bērniem ir jāmācās arī savā dzimtajā valodā galvenie priekšmeti.

pirms 10 gadiem, 2011.06.12 14:08

333

Ja man skaidri uz papira sarakstitu cik izmaksa krievu skolu uzturet, cik latviesu. Un ja tas krievu berns kad macisies latviesu skola, par gramatam, pusdienam un par to, ka vinu vispar ielaid skola maksas dubulta. Tad es parakstitos. Ka ari prieks viniem ieliktu no rita okupacijas stundu, kur vini laviesu skolnekiem prieksaatvainojas par vestures pagatni. Tad pat sievu pierunatu atstat savu autografu. Bet ta, ka mums iet programma, nauda seko skolniekam. Un summa katram vienada un nav ne kadas starpibas kada krievu vai latviesu skola tiks nakosgad slegta. Zel tikai ka musu pilseta nav krievu skolas, savu bernu sutitu tur macities. Savadak baidos k tik ar no vina isto latvieti ar musu mentalitati nepataisa. Krievu tauta tomer nepikst ta ka mes katra sikuma del. Pats ar audzinat ta meginu lai neizaug kartejais 'raudatais'. Un pec iespejas vairak kontaktejas krievu valoda. Dzive bus vieglak.

pirms 10 gadiem, 2011.06.12 13:41

Aizbildamies ar nevaļu un vēl visādām hu..... Vienaldzīgi... tikai sūdzēties spējam un apd..... viens otru.

pirms 10 gadiem, 2011.06.11 21:11

Vietējās ziņas