Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Netīrīts ceļš? Jāzvana ziemas dienestam! 9

Sašutumu par to, kāds bija Litenes-Gulbenes A1 klases ceļa stāvoklis vakar, 8.decembrī, pulksten 7.23, kad daudzi cilvēki brauca uz darbu, sociālajos tīklos ir paudusi pašvaldības aģentūras “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” direktore Iveta Kovtuņenko.

Viņa savā profilā ierakstījusi: “Nekādu puteņu pa nakti nebija, un nevienu no 122 pieminētajiem sniega tīrītājiem neredzēju. Varbūt augsti cienījamie Saeimas deputāti var atbraukt un palūkot, kā strādā ceļu dienesti tālajā Ziemeļvidzemē? Ja pretī nāk fūres, tad atliek tikai bēgt grāvī, kaut braucot ar 50 līdz 60 kilometru ātrumu stundā. Kādreiz ceļu tīrītāji sāka darbu jau pulksten 4.00 vai agrāk no rīta, lai cilvēki normāli varētu aizbraukt uz darbu. Cikos tagad? Kad vienreiz būs kāds atbildīgs par n-tajām avārijām, par to, ka jākavē darbs? Vai tiešām visiem ir labi un mēs tikai klusējam? Par ko man jāmaksā ceļa nodoklis, ja nav normālu ceļu un pat pulksten 7.30 man pa tranzītceļu jābrauc pa 11,5 centimetrus dziļu sniegu? Kad būs kārtība ar ceļiem ziemā?”

Akciju sabiedrības “Latvijas autoceļu uzturētājs” Alūksnes ceļu rajona direktors Raitis Niedra “Dzirkstelei” saka: “Nezinu, kādi tur tajā brīdī bija laika apstākļi. Mainīgos laika apstākļos mēs sekojam sniega biezumam, kad ir sasniegti noteiktie centimetri (kā to nosaka Ministru kabineta noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli – red.), agrāk ne, jo tad ļoti ātri nauda tērējas. Turklāt ir jāņem vērā, vai tas ir svaigs sniegs vai mitrs sniegs. Ja laika apstākļi ir pastāvīgi, tad... strādājam, kad uzzinām par situāciju. Ja nokrišņi visur ir vienmērīgi, skaidrs, ka tiek pieņemts lēmums strādāt visos maršrutos.”

R.Niedra uzsver, ka operatīva darba nodrošināšanai ļoti svarīga ir informācija un sadarbība ar iedzīvotājiem. Jāsaprot, ka “Latvijas autoceļu uzturētājs” nespēj nemitīgi apsekot visus valsts nozīmes autoceļus nokrišņu laikā. Parakstā prakse ir, ka autoceļu uzturētājam zvana un informāciju sniedz satiksmes autobusu šoferi. Šādas informācijas ticamība esot liela, jo autobusu šoferi ir sava darba profesionāļi. “Ja mums zvana iedzīvotāji, mēs pārbaudām jebkuru informāciju,” uzsver R.Niedra. Ja iedzīvotāji vēlas sadarboties un operatīvi sniegt informāciju par valsts autoceļu stāvokli, ikviens ir aicināts zvanīt ziemas dienestam pa tālruni 28663402 (Gulbenē) un 29199980 (Apē). Var arī sūtīt e-pastu uz adresi “aluksne@lau.lv”.

Uzziņai
Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem uzkopšanas sākšanai sniega segas biezums uz brauktuves mainīgos laika apstākļos/sanesumos sniegputenī, ja ir slapjš sniegs:

A klases ceļš – 6/12/3 centimetri,

A1 klases ceļš – 6/12/3 centimetri,

B klases ceļš – 8/16/5 centimetri,

C klases ceļš – 10/20/6 centimetri,

D klases ceļš – netiek normēts.

Brauktuves tīrīšanai no sniega noteiktais laiks:

A klases ceļam – 3 stundas,

A1 klases ceļam – 4 stundas,

B klases ceļam – 6 stundas,

C klases ceļš – 18 stundas,

D klases ceļš – netiek normēts.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

P35

Cienījamā kundze !

Tavs citāts - “Nekādu puteņu pa nakti nebija," un pirms bļaut publiski, varbūt der noskaidrot cik ilgā laikā pēc snigšanas kurš ceļš jāiztīra.. rakstā tas ir paskaidrots.. tātad, ja ir (bija) kā Tu saki - naktī nekādu puteņu nebija..un Tu devies uz darbu 7:23 (jau uz ceļa Balvi-Gulbene), atskaitam 4 stundas..sanāk tas laiks kad "Nekādu puteņu pa nakti nebija," līdz ar to pilnīgi loģiski, ka ceļš vēl nebija iztīrīts..
Un rodas jautājums - kāds tad bija ceļš no Alūksnes līdz Litenei ?? Iztīrīts ?? Kur pretenzijas pret to ceļa posmu ?? Vai varbūt rīts sākās Litenē.. ;-) ?

P.s. Nekā personīga, nepārstāvu autoceļu uzturētājus (pat radinieku tur nav) un pats ar auto ikdienā pārvietojos pa mūsu ceļiem (mēnesī ap 5000km), tāpēc nākamreiz izgulies, lai neredzi kad snieg ( :-))) ) (naktī, vai agri no rīta) vai arī pieņem to kā faktu.. Brauksim droši, jebkuros laika apstākļos izvēloties ceļa segumam atbilstošu ātrumu :-) !

pirms 3 gadiem, 2016.12.09 17:00

Iveta K.

Jā, paradoks, bet ceļš no Alūksnes līdz Litenei bija iztīrīts...apdzinu lielo greideri. Nav ko aizstâvēt ceļu uzturētâjus! Ceļš zem katras kritikas, ātrie pat ar signâlugunim pabraukt nevar..jums viss vienalga! Tâ ari turpinam...nez ko teiktu ja pašam kāds piederigais bbùtu ātro mašīnā...vienaldzība un otra zākâšana mums galvenais...vēl ziema priekšā...paskatīsimies kā būs turpmâk...ir arī citi, kuri neklusē.utt

pirms 3 gadiem, 2016.12.09 17:38

Iveta K.

Ceļš ir P35, bet uzturēšanas klase A1

pirms 3 gadiem, 2016.12.09 17:41

Plāns prātiņš

P35 pilnīgs muļķis!!! Kāda Tev atšķirība kad sāka/nesāka snigt un kādas Tev tiesības svešam cilvēkam ko pārmest, jaunskung, ceļam ir jābūt iztīrītam un braucamam bez kaut kādiem mistiskiem attaisnojumiem un bez citu pazemošanas! Iemācies cilvēcīgu pieklājību un turēt savu mugurkaulu, kad valda pilnīga patvaļa! Ceļu stāvoklis valstī vasarā vai ziemā nav jāpieņem kā norma, tas ir kritiskā stāvoklī, bet mēs maksājam salīdzinoši bargu naudu par tā uzturēšanu, tad jautājums kur viņa tiek izlietota, traktorist Tu?

pirms 3 gadiem, 2016.12.10 15:45

to P35

"...un pirms bļaut publiski, varbūt der noskaidrot cik ilgā laikā pēc snigšanas kurš ceļš jāiztīra! " Mēs dzīvojam kaut kādā slēgtā režīmā, kurā nevar izteikties? Mēs katrs varam paust savu nepatiku vai prieku kā vien vēlamies! Nestreso!

pirms 3 gadiem, 2016.12.10 15:47

laimes zeme

Ierēdņu un birokrātijas būtība ir VIENMĒR atrast argumentus,centimetrus,ceļu klases un iebāzt tev sejā MK noteikumus,lai tikai attaisnotu savu bezdarbību un bezatbildību.

pirms 3 gadiem, 2016.12.09 18:51

Daira

ceļi mums ir drausmīgā stāvoklī ceļa malās sadzen sniegu tā ka gājējiem nav pa kurieni iet jāiet pa ceļa braucamo daļu kad tas bardaks beigsies

pirms 3 gadiem, 2016.12.09 20:42

Izmisīgi trūkst ziņu!

Izbrīna fakts, ka novada avīze raksta un publicē, to ko kāds cilvēks raksta savā privātajā facebook profilā!!! Kas būs nākamais, kas tiks publicēts? Varbūt pa manu profilu arī ložņā žurnālisti, meklēdami sensāciju? Mans profils, mana darīšana, manas domas un sajūtas tajā brīdī, kāpēc vēl kaut kas ir jāpārpublicē?

pirms 3 gadiem, 2016.12.10 18:14

Vietējās ziņas