Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No 1.aprīļa aizliegts pārdot liela tilpuma iepakojumos pildītus alkoholiskos dzērienus 2

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka no 2018.gada 1.aprīļa  aizliegts pārdot alkoholiskos dzērienus iepakojumos, kas lielāki par ½ litru, ja to stiprums pārsniedz 5,8%,  kā arī iepakojumos, kas lielāki par 1 litru, ja to stiprums ir 5,8% vai mazāks. Pārdošanas ierobežojumi pamatā attiecas uz alkoholiskajiem dzērieniem, kas pildīti PET pudelēs.

Minētie iepakojuma tilpuma ierobežojumi neattiecas uz vīnogu vīnu; alkoholiskajiem dzērieniem, kas ir pildīti stikla, keramikas, koka vai metāla iepakojumos, kā arī kompleksā iepakojumā, kas sastāv no polimēra vai lamināta maisa, kurš iepakots kartona kastē un uz alkoholisko dzērienu ražotājiem, kuri tirgo produkciju ražošanas vietā vai savā struktūrvienībā.

Minēto aizliegumu nosaka Alkoholisko dzērienu aprites likuma 6.pants. Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, izvēloties sarunas tematu “Akcīzes nodoklis un akcīzes preču aprite”.

Gadījumā, ja Valsts ieņēmumu dienests vai cita uzraugošā iestāde tomēr konstatēs, ka minētais aizliegums netiek ievērots, tirgotājam var tikt piemērota administratīvā atbildība  saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169.3 pantu “Ar akcīzes nodokli apliekamo preču aprites noteikumu pārkāpšana”. Tas paredz par ar akcīzes nodokli apliekamo preču (to skaitā preču, kurām piemērojams akcīzes nodokļa atbrīvojums vai atvieglojums) iegādes, realizācijas, uzglabāšanas vai pārvietošanas (pārvadāšanas) noteikumu pārkāpšanu, kā arī par citiem šo preču aprites noteikumu pārkāpumiem piemērot  naudas sodu fiziskajām personām no septiņdesmit līdz septiņsimt euro, bet juridiskajām personām — no septiņdesmit līdz septiņtūkstoš simt euro, konfiscējot šīs preces  vai bez konfiskācijas.

Iedzīvotāji ir aicināti ziņot par šādiem pārkāpumiem, zvanot uz VID bezmaksas anonīmo diennakts uzticības tālruni 80009070 vai rakstot uz e-pasta adresi: parkapumi@vid.gov.lv .

Pievieno komentāru

Komentāri 2

!!!

Ziepe nopietna - viena vietā jāņem četri!

pirms 5 mēnešiem, 2018.04.04 18:26

Vietējās ziņas