Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No amata atkāpjas Aizkraukles slimnīcas vadītāja Alīda Vāne 1

Jelgava, 1.marts, LETA. SIA "Aizkraukles slimnīcas" valdes priekšsēdētāja Alīda Vāne nolēmusi atkāpties no amata, par iemeslu minot kolēģu cīņu par ietekmi un spiedienu no pašvaldības, aģentūru LETA informēja pati līdzšinējā slimnīcas vadītāja.

Vāne pavēstīja, ka darbu SIA "Aizkraukles slimnīcas" valdes priekšsēdētājas amatā nolēmusi pārtraukt 4.martā un viņa neturpināšot strādāt Aizkrauklē.  

"Tā kā jau pusgadu uz mani tiek veikts spiediens no uzņēmuma dalībnieka AS "Veselības aprūpes fonds", kā arī no Aizkraukles domes priekšsēdētāja, nesaskatu iespējamību turpināt kvalitatīvi, kā līdz šim, veikt man uzticētos pienākumus SIA "Aizkraukles slimnīca"," pauda Vāne.

 

Aizkraukles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Zanda Silaraupa aģentūru LETA informēja, ka domes priekšsēdētājs Leons Līdums (Vidzemes partija) šodien ir izbraukumā un nevar komentēt situāciju, taču pašvaldība arī iepriekš nav apšaubījusi Alīdas Vānes kundzes atbilstību savam amatam, tieši pretēji - 2012.gada 22.novembra domes sēdē tika noraidīta SIA "Aizkraukles slimnīca" partnera - AS "Veselības aprūpes fonds" - prasība izteikt viņai neuzticību.

 

"Gan pašvaldība, gan Aizkraukles novada iedzīvotāji lieliski redz, ko Vāne ir izdarījusi veselības aprūpes pakalpojumu uzlabošanā, nemaz nerunājot par ieguldījumu Aizkraukles slimnīcas infrastruktūras sakārtošanā, piesaistot Eiropas Savienības līdzekļus," skaidroja Silaraupa.

 

Kaut arī Aizkraukles novada domes deputātus uztrauca Vānes privātā biznesa lietas citā slimnīcā, pašvaldību apmierinātu tas, ka Vāne turpina savu darbu kā SIA "Aizkraukles slimnīca" valdes priekšsēdētāja, skaidroja Silaraupa, atgādinot, ka pašvaldība uzskata, ka tas ir Alīdas Vānes un AS "Veselības aprūpes fonda" konflikts, kurā iejaukta pašvaldība.

 

Vāne skaidroja, ka viņai tiekot pārmests par mazu peļņu un par iespējamu interešu konfliktu SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības" dalības sakarā.

 

"Neiedziļinoties emocijās, tikai daži fakti, ko SIA "Aizkraukles slimnīca" ir spējusi paveikt manā vadībā. 2009.gadā uzņēmuma parādsaistības bija ap 750 000 latu. Daļu šo saistību 300 000 latu vērtībā uzņēmums sedza ar iemaksu pamatkapitālā no AS "Veselības aprūpes fonds". Šobrīd uzņēmumā pietiek līdzekļu, lai norēķinātos par visiem esošajiem kredītiem un vēl paliktu naudas pārpalikums," informēja Vāne, turpinot rezumēt paveikto.

 

Papildus šo kreditoru parādu apmaksai 450 000 latu apmērā slimnīcā atjaunināti pamatlīdzekļi (neskaitot ERAF finansējumu) par 420 000 latu. "Tātad kopā visa slimnīcas komanda manā vadībā trīs gadu laikā ir panākusi uzņēmuma finanšu un darbības uzlabojumus 870 000 latu vērtībā, neskatoties uz to, ka valstī un īpaši veselības aprūpes sfērā šie gadi bija krīzes gadi," skaidroja Vāne.

 

Lai iedzīvotājiem būtu pieejamāki veselības aprūpes pakalpojumi, šo trīs gadu laikā slimnīcā atvērta aprūpes nodaļa, dienas stacionārs, atvērts un noturēts traumpunkts, izveidota rehabilitācijas nodaļa, kā arī izveidots dienests - mājas aprūpe, uzskaitīja Vāne, minot, ka, viņasprāt, galvenais sasniegums ir valsts finansējuma palielināšana ambulatorajiem pakalpojumiem, kas ir auguši šajā laikā 2,5 reizes.

"Novēlu visiem Aizkraukles novada pašvaldības uzņēmumiem tikpat labus sasniegumus, kādi bijuši Aizkraukles slimnīcai. Tāpat ceru, ka jaunais SIA "Aizkraukles slimnīca" valdes priekšsēdētājs(ja) turpmākajos trīs gados sasniegs ievērojami labākus gan finanšu, gan veselības aprūpes pakalpojumu daudzveidības un kvalitātes augstumus," pauda Vāne.

 

Kā ziņots, Aizkraukles novada pašvaldība janvārī piekrita paplašināt Aizkraukles slimnīcas valdi. Šāds lēmums tiek pamatots ar vēlmi nodrošināties pret darbinieku aizplūšanu no ārstniecības iestādes, tomēr nojaušams, ka šādi tiek meklēts risinājums konfliktam starp slimnīcas vadību un privāto akcionāru.

Aizkraukles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Zanda Silaraupa aģentūru LETA informēja, ka Aizkraukles novada dome piekritusi SIA "Aizkraukles slimnīca" valdes paplašināšanai no trim līdz pieciem locekļiem.

 

AS "Veselības aprūpes fonds" pieder 29% SIA "Aizkraukles slimnīca" kapitāldaļu, un savulaik, kļūstot par Aizkraukles novada pašvaldības partneri, tas kā savu pārstāvi slimnīcas valdē ieteica Alīdu Vāni. Laika gaitā "Veselības fonda" un Vānes starpā radušās nesaskaņas, tāpēc AS "Veselības aprūpes fonds" aicināja pašvaldību Vāni atbrīvot no amata, viņas vietā deleģējot citu pārstāvi - Juri Ābeli, kuram uzņēmējs uzticas, skaidroja Silaraupa.

 

Pērn novembrī dome ārkārtas sēdē noraidīja AS "Veselības aprūpes fonds" ierosinājumu izteikt neuzticību un atbrīvot Vāni no amata, uzskatot, ka pašvaldība tiek iejaukta divu pušu strīdā.

Tomēr, sekojot līdzi informācijai publiskajā telpā un redzot Vānes saistību ar procesiem Gulbenes un Balvu slimnīcas apvienībā, vienlaikus esot valdes priekšsēdētājai Aizkraukles slimnīcā, Aizkraukles novada deputātos radušās šaubas par savu iepriekšējo lēmumu, informēja pašvaldības pārstāve.

Papildu stimulu paplašināt valdi pašvaldībai devusi arī informācija, ka pēdējā laikā no Aizkraukles slimnīcas aizgājuši vai gatavojoties to darīt vairāki ārsti un vidējais personāls.

 

Pašvaldība uztraucas, ka var veidoties pretruna - tiek sakārtota slimnīcas infrastruktūra, bet darbaspēka trūkums slimnīcā var novest pie situācijas, ka Aizkrauklē netiek sniegti medicīnas pakalpojumi nepieciešamajā apjomā, tāpēc janvāra ārkārtas sēdē nolemts atbalstīt AS "Veselības aprūpes fonds" lūgumu paplašināt valdi, informēja Silaraupa.

 

Turpmāk SIA "Aizkraukles slimnīcas valde" bez esošajiem valdes locekļiem - Vānes, Ērika Vizuļa un Lauras Kļučinas - būs arī AS "Veselības aprūpes fonds" pārstāvis Ābele un slimnīcas darbinieku pārstāve Dzintra Krišjāne.

 

Vāne iepriekš aģentūrai LETA stāstīja, ka, viņasprāt, AS "Veselības aprūpes fonds" iesniegums par viņas atbrīvošanu esot atriebība par to, ka viņa iesaistījās investīciju piesaistē finansiālās grūtībās nonākušajai SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība", uz ko, iespējams, pretendēja arī "Veselības aprūpes fonds".

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas