Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No dievkalpojuma mājās aiznes svētītas sveces

Vjačeslavs Bogdanovs: "Gaisma spīd tumsā un tumsība to nenomāc."
Gandrīz 200 ticīgo Sveču dienas rītā šodien, 2.februārī, atrada iespēju piedalīties dievkalpojumā Gulbenes katoļu baznīcā. Draudzes prāvests Vjačeslavs Bogdanovs svētīja dievkalpojuma dalībnieku līdzatnestās sveces - vēlams vaska, bet varēja arī no parafīna lietās.

"Lai sveces, kuras esam svētījuši šajā dienā šeit, baznīcā, dievkalpojumā, atgādina par to, ka gaisma spīd tumsā un tumsība to nenomāc. Vienmēr Dievs stāv pāri visam," draudzei sacīja V.Bogdanovs.
Viņš atgādināja, ka Sveču diena katoļiem vēstī pat to, kā Marija un Jāzeps nes Jēzus bērniņu uz templi, lai viņu veltītu debesu Tēvam.  

Kopš 1997.gada pāvests Jānis Pāvils II to aicina svinēt kā Dievam veltīto - konsekrēto cilvēku (klosteru vai reliģisku kongregāciju brāļu un māsau) dienu. Viņu aicinājums ir nesaraujami saistīts ar baznīcas dzīvi un kalpojumu, īpašā veidā izdzīvojot vienotību ar Kristu. Sveču dienas dievkalpojuma laikā Gulbenes katoļu baznīcā savu solījumu kalpot Jēzum šķīstībā, nabadzībā un paklausībā publiski pauda trīs māsas karmelītes. Tādējādi viņas apliecināja vēlmi dzīvot, jūtot nemitīgu Dieva klātbūtni, kas pasargā no bezcerības un grēka.

 

V.Bogdanovs, uzrunājot draudzi, uzsvēra, ka ir pagājušas 40 dienas, kopš nosvinēti Ziemassvētki - Kristus dzimšana. Tas ir atskaites punkts kristiešu jaunajā liturģiskajā gadā, kas apliecina ikdienišķās lūgšanas patiesīgumu. "Jēzus - šīs pasaules Gaisma - mūs sargā no ļaunā gara uzbrukumiem," sacīja prāvests.

 

Svece simbolizē garīgo gaismu, kas apgaismo ticīgo sirdis. Katoļi tic, ka šo sveču iedegšana grūtību brīdī, arī, piemēram, dabas stihiju laikā, pasargā māju un tajā mītošos. Katoļi iedegto sveču dienas sveci asociē ar Jēzus māti Mariju un uzticas tai. Šīs dienas sveci katoļi tradicionāli liek mirstoša cilvēka rokās, kas dod cerību tikšanai līdz Gaismai.

 

Draudzes prāvests atgādināja, ka ar Pelnu dienu (9.martā) sāksies lielais gavēnis. Turpmākie katoļu baznīcas svētki šogad gaidāmi 17.aprīlī - Pūpolsvētdiena, 21.aprīlī - Lielā ceturtdiena, 22.aprīlī - Lielā piektdiena, 13.aprīlī - Lielā sestdiena, 24.aprīlī - Lieldienas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas