Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No jauna veidos vēlēšanu komisiju

Līdz 16.augustam pašvaldība izsludinājusi kandidātu pieteikšanu Gulbenes novada vēlēšanu komisijai.

Saskaņā ar Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likumu šāda komisija katrā pašvaldības sasaukumā ir jāveido no jauna triju mēnešu laikā. Pirmā jaunievēlētās novada vēlēšanu komisijas sēde jāvada pašvaldības vadītājam. Ievēlētie komisijas locekļi no sava vidus izraudzīsies priekšsēdētāju un sekretāru. "Dzirkstele" to uzzināja novada domē.  

Tiesības izvirzīt un pieteikt savus pārstāvjus vēlēšanu komisijā ir reģistrēto politisko partiju vai to apvienību centrālajām pastāvīgi funkcionējošām vadības institūcijām, kā arī katram attiecīgās domes deputātam vai vēlētāju grupai ar ne mazāk kā desmit balsstiesīgiem Latvijas pilsoņiem.

 

Līdz šim Gulbenes novada vēlēšanu komisijā ir bijuši un arī turpmāk būs septiņi locekļi. Komisijas priekšsēdētājas pienākumus iepriekš pildījusi Vita Kravale, kura ir arī novada domes Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāja.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas