No Robežkalna uz Lejasciemu apstrādās ceļa virsmu 9

Iedzīvotāji vairākkārt ir sūdzējušies par autoceļa Sinole - Silakrogs, kas iet no Robežkalna Lejasciema virzienā, slikto stāvokli. Ceļš šajā vietā tiešām ir katastrofālā stāvoklī, vecais asfaltsegums jau ir nolietojies, gadu no gada tur veidojas arvien jaunas bedres.

Segums ir sabrucis Lai arī visa šī ceļa remontam līdzekļu nepietiek, atbildīgās personas apzinās, ka šim ceļam ir nepieciešams remonts. VAS "Latvijas Valsts ceļi" Vidzemes reģiona Gulbenes nodaļas vadītājs Laimonis Aumeisters laikraksta stāsta, ka jau pirms kāda laika tika sagatavota programma sabrukušo asfaltbetona posmu sakārtošanai. Šāda programma tiek gatavota visiem reģioniem, arī Vidzemes reģionam. Atlika vien gaidīt, kad no valsts tiks piešķirti papildu līdzekļi. Starp Vidzemes reģiona programmā iekļautajiem ceļa posmiem, kas tiks sakārtots, ir iepriekš minētā ceļa posms 3,1 kilometra garumā no Smiltenes - Gulbenes šosejas krustojuma virzienā uz Lejasciemu.

 

"Šeit tiks uzklāta asfaltbetona izlīdzinošā kārta un veikta virsmas apstrāde, segumam uzlejot bitumena emulsiju un uzklājot granīta šķembiņas, kā tas jau ir veikts arī uz citiem mūsu novada ceļiem iepriekšējos gados. Šajā posmā, kur notiks darbi, divu kilometru garumā asfaltbetona segums ir sabrucis, savukārt viens kilometrs ir salīdzinoši labākā stāvoklī. Virsmas apstrāde noteikti paildzinās šī posma kalpošanas laiku," saka L.Aumeisters.

 

"Latvijas Valsts ceļu" mājaslapā iepirkumu sadaļā pieejamā informācija liecina, ka pašreiz ir izsludināts atklāts konkurss autoceļu ar sabrukušo melno segumu uzturēšanas darbiem Vidzemes reģionā. Labojamo ceļu sarakstā ir arī iepriekš minētais ceļa posms mūsu novadā. Ceļu būvnieki pieteikumus var iesniegt līdz 26.jūnijam.

 

"Pēc iepirkuma konkursa beigām paiet kāds laiks, kamēr tiek sagatavoti un noslēgti līgumi, kā arī būvniekiem ir nepieciešams sagādāt materiālus, bet domāju, ka jūlijā darbi šeit jau varētu sākties un līdz septembrim tiem vajadzētu būt pabeigtiem," saka L.Aumeisters.

 

Defekti drīzumā tiks laboti

Jautāts, vai šogad arī vēl uz citiem novada ceļiem, kas ir sliktā stāvoklī, varētu notikt šāda veida remontdarbi, L.Aumeisters bilst, ka diez vai kas tāds varētu būt gaidāms. Protams, turpināsies darbi pie Gulbenes - Rēzeknes ceļa rekonstrukcijas, kā arī pie Rankas ceļa rekonstrukcijas. Jāatgādina, ka šie abi projekti tiek realizēti ar Eiropas Savienības fondu līdzekļu atbalstu. Drīzumā tiks laboti arī defekti uz Gulbenes - Smiltenes šosejas, kur pērn virsma tika apstrādāta ar granīta šķembiņām, bet pēc kāda laika šīs šķembiņas sāka atdalīties no seguma.

 

L.Aumeisters stāsta, ka būvnieks ir veicis šī posma apsekošanu, tiks veikti aprēķini, cik papildu materiālu būs nepieciešams defektu labošanai, un šī mēneša laikā sāksies arī darbi.

 

Pašreiz joprojām turpinās arī bedrīšu remonts uz asfaltbetona ceļiem, protams, tiek veikti arī pārējie ceļu ikdienas uzturēšanas darbi. Līdz Jāņiem uz svarīgākajiem ceļiem zāle jāizpļauj uz ceļa klātnes un nogāzē.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

arnis

gadu neesu bijis pie stures ,somenes tikaj apsedos un ,saku domat par masinas pardosanu ,nav vairs vajadziga ,armotizatorus jav 2 reizi mainu pa menesi ,laikam traktors japerk, PAR KO MES MAKSAJAM CELU NODOKLI, ???? DRIZ latvija BUS VIENS LIELS PAGASTS ,LAUKI ,SAKAT TAKŠ TAISIT CELU, AR TO LAPIŠANU NEKA LABA NEBUS...............:@:@:@:@:@:@:@:@:@:@:

pirms 8 gadiem, 2012.06.14 17:12

xxx

Fotogrāfs laikam ilgi meklēja , līdz atrada bedri, kuru var arī apbraukt.
Tur vispār ir tikai bedre pie bedres.

pirms 8 gadiem, 2012.06.14 16:37

CELSH

Es atvainojos,bet kur juus te redzat celju??? Neapkaunojiet mani,taas saucaas bedres,vienas vieniigas bedres...!

pirms 8 gadiem, 2012.06.13 23:06

Domes darbinieks 1

Nedrīkst plānot Prezidenta maršrutu pa Lejasciema ceļu.Mašīnai bedrēs var atvērties durvis un Prezidents var izvelties no braucošas mašīnas.Ko tad?

pirms 8 gadiem, 2012.06.13 17:34

komisārs

Nākamais remonts jāplāno uz šī ceļa, sākot no bijušās "Komunāra" dārzniecības, caur Lejasciemu un tālāk vismaz līdz vietai, kur no asfalta nogriežas zemes ceļš uz Gulbeni. Situācija šajā posmā ir autobraucēju un visu citu LV pilsoņu cieņu un godu pazemojoša, autotransportu lauzoša un avārijas situācijas radoša. Negaidīsim traģēdiju vai prezidentu, bet rīkosimies!

pirms 8 gadiem, 2012.06.13 16:11

jāsaplāno pa šo maršrutu prezidenta brauciens...tad ātri sāks kaut ko darīt, tāpat kā tagad uz ātro lāpa bedres pilsētā, jo 14. brauks prezidents.

pirms 8 gadiem, 2012.06.13 13:11

brauceeja

Pa asfaltu vairs nevar pabraukt, visi laviereejam pa celja pashu malu, bet nu jau tur arii bedres, atliek pljava

pirms 8 gadiem, 2012.06.13 10:45

Jānis

Caur pašu Lejasciemu asfalta segums ir ļoti sliktā stāvoklī. Vai ir paredzēta seguma atjaunošana?

pirms 8 gadiem, 2012.06.13 10:06

Anonīmā

Es dzīvoju šajā posmā, kad tur notika ceļa seguma remontdarbi. Kādu laiku, protams, ceļa segums bija labs, taču nepagāja laiks, kad ceļa segums jau atkal bija sliktā stāvokli. Jo tur ir samērā liela satiksme un šķembas kuras uzbēra pa virsu šim segumam visu laiku nonāca nost. Neesmu tagad kādu laiku bijusi šajā vieta, bet droši vien nekas nav mainijies.

pirms 2 gadiem, 2018.04.18 16:38

Vietējās ziņas