Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“No sirds Latvijai” - pret migrantiem un netradicionālām laulībām

“No sirds Latvijai” ir konservatīva partija, kuru pirms četriem gadiem nodibinājusi 54 gadus vecā novadniece, bijusī valsts kontroliere, šobrīd 12.Saeimas deputāte Inguna Sudraba, sapulcinot ap sevi domubiedrus, galvenokārt brieduma gados vai senioru vecumā. Sākotnējie Saeimas “ieroču biedri” laika gaitā ir atkrituši, vairums neilgi pirms 13.Saeimas vēlēšanām.

Vasarā mediji vēstīja - 12.Saeimā I.Sudraba ir palikusi vienīgā savai partijai uzticīgā deputāte. 63 gadus vecais bijušais kolēģis Aivars Meija pieslējies “Saskaņai”, 70 gadus veco Arvīdu Platperu un 64 gadus veco Silviju Šimfu pieņēmusi “Latvijas Reģionu Apvienība”, 52 gadus vecais Ringolds Balodis iestājies Nacionālajā apvienībā, bet 58 gadus vecais Gunārs Kūtris pieslējies “Zaļo un Zemnieku savienībai”. Tā ir beigušies partijas iekšienē 2017.gadā paustie un I.Sudrabas noraidītie pārmetumi. Šie bijušie sirdslatvieši ir rīkojušies saskaņā ar I.Sudrabas partijas ētikas kodeksu un izvēlējušies doties prom, ja jau vairs nevaldīja “uzticības un sadarbības attiecības”.

Pārmetumu - daudz, visus noraida
Jāatgādina, ka jau 2014.jūlija beigās partiju “No sirds Latvijai” bija spiests pamest, 56 gadus vecais uzņēmējs Viesturs Tamužs, kad viņš uzdrošinājās publiski uzdot jautājumu, kā tas gadījies, ka partijai vienas nedēļas laikā pēkšņi saziedoti 110 tūkstoši eiro. Kā ziņoja “Latvijas Avīze”, dienu pēc šā jautājuma izsūtīšanas valdei V.Tamužs pēc I.Sudrabas ierosinājuma no partijas izslēgts. V.Tamužam gan pašam nav veicies ar ziedojumiem, jo šogad KNAB sāktajā kriminālprocesā par, iespējams, nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizturēts bija arī viņš.

Arī uz I.Sudrabas partiju joprojām ēnu met 2016.gadā KNAB uzsāktā un aktuālitāti nezaudējusī izmeklēšana par iespējamajiem pārkāpumiem partijas finansēšanā.

Taču dzīve turpinās. Partija “No sirds Latvijai” nolēmusi pievienoties Eiropas Kristīgajai politiskajai kustībai.

Partijas “No sirds Latvijai” reklāmā, kas vēl šonedēļ bija tās mājaslapā, I.Sudraba izcēlusi domu: “Bezatbildība jāpārtrauc, valstī jāievieš kārtība.” Nesen sociālajos tīklos I.Sudraba arī publiskojusi savu videoblogu, kurā atklāj - oligarhu lieta bijusi apjomīga, taču bez pierādījumiem. Jāatgādina, ka 2017.gadā I.Sudraba tika apstiprināta par “oligarhu sarunu” parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītāju, lai gan par viņu pašu “Rīdzenes sarunās” izskanēja kompromāts. Saeima vairākkārt skatīja ierosinājumus par I.Sudrabas atsaukšanu, taču neatbalstīja – raksta portāls “Deputatiuzdelnas.lv”. Tāpat ir jāatceras, ka SAB I.Sudrabai atteica pielaidi valsts noslēpumam.

Savā nesenajā videoblogā I.Sudraba atgādināja arī par pirms četriem gadiem televīzijā publiskoto aculiecinieka video par viņai līdzīgas sievietes iekāpšanu privātā Krievijas reisa lidmašīnā. Vēsturiski par gada saukli kļuva I.Sudrabas komentārs šajā sakarā: “Nē, tā es neesmu.” Bija gulbenieši, kuri teica, ka filmā tomēr esot atpazinuši novadnieci. Tagad saistībā ar šo seno notikumu I.Sudraba sacīja: “Atklāšu jums patiesību. Esmu lidojusi uz Krieviju, taču nevis vienu, bet veselas piecas reizes valsts kontrolieres amatā. Katru reizi vismaz trīs cilvēku pavadībā. Un, ja Latvijai tas būs nepieciešams, lidošu vēl.”

Gulbenē par I.Sudrabu nebalsos
13.Saeimas vēlēšanās “No sirds Latvijai” sevi piesaka ar 14 punktu programmu un sāk ar to, ka Saeimas deputātu skaits ir jāsamazina no 100 uz 60. Nākamā apņemšanās ir tautas vēlēts Valsts prezidents. Trešajā vietā ir solījums ģimenēs ar 3 bērniem vienu no vecākiem atbrīvot no iedzīvotāju ienākuma nodokļa, ģimenēs ar 5 un vairāk bērniem – abus vecākus. Partija uzsver, ka ir “pret migrantu kvotu ieviešanu, viendzimuma laulību legalizāciju”. Partija pauž, ka atbalstīs tādu pensiju neaplikšanu ar nodokļiem, kas ir mazākas par minimālo algu (šobrīd – 430 eiro).

Jāuzsver, ka tiešā veidā par I.Sudrabas kandidatūru vēlētāji Gulbenes novadā nobalsot nevarēs. Par viņu nobalsot būs iespējams Rīgā, kur tautsaimniecības plānošanas maģistre, deviņu Latvijas un Igaunijas uzņēmumu akcionāre, bankās 59 001,82 eiro un 14 349,84 ASV dolārus uzkrājusī (saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas datiem) I.Sudraba atrodas partijas “No sirds Latvijai” deputātu kandidātu saraksta priekšgalā. Jāpiebilst, ka viņa ir partijas izvirzītā kandidāte uz Ministru prezidenta amatu.

Vidzemes sarakastā pirmais ir 36 gadus vecais SIA “Labi Dati” speciālists Gints Gābers ar vakarskolas izglītību un 42 578,06 eiro parādu. Varēs balsot arī par 25 gadus veco SIA “Brīvzemnieki” valdes locekli Mārtiņu Bitenieku no Lizuma, kuram ir lauksaimniecības mehāniķa izglītība.

Par nodokļu politikas pārskatīšanu!
Kā redzat Gulbenes un novada nākotni?

Atbild partijas “No sirds Latvijai” Vidzemes saraksta līderis Gints Gābers:

- Partijas „No Sirds Latvijai” pamatuzdevumi ir uzlabot cilvēku materiālo stāvokli visām sabiedrības sociālajām grupām, lai ir droša vide iedzīvotājiem, lai veidojas ģimenes, uzņēmumi, lai ir cieņa pret pensionāriem. Ir nepieciešams mazināt šķelšanos sabiedrībā, lai kopā varam būvēt stipru Latviju. Pārtrauksim skolu, ceļu, slimnīcu un citu iestāžu slēgšanu un optimizāciju.

Paredzam pensiju, kuras ir mazākas par minimālo algu, neaplikšanu ar nodokļiem. Ieviesīsim pensiju griestus, lai nebūtu tik liela atšķirība starp mazajām un lielajām pensijām. Ar likuma spēku noteiksim, ka pensiju otrā līmeņa kapitāls ir mantojams.
Paaugstināsim skolotāju prestižu sabiedrībā, jau līdz 2020.gadam nodrošināsim pedagogu mazāko mēneša likmi no 910 eiro.
Gulbenes novadam ieguvums būs ar Poliju vienlīdzīgu platību maksājumu nodrošināšana, jo Polijas zemnieki ir sīvākie konkurenti mūsu zemniekiem arī ar to, ka viņi ievāc ražu agrāk. Būtu godīgi Latvijas zemniekiem nodrošināt tādus platību maksājumus kā Polijas zemniekiem.
Reģionu attīstībai vēlamies veidot miniindustriālos parkus mazajiem uzņēmējiem, individuālā darba veicējiem, mājražotājiem, lai būtu pieejamas modernas telpas saimnieciskās darbības veikšanai.
Jauniešiem un reemigrantiem vēlamies veidot “Altum” atbalsta programmas uzņēmējdarbības uzsākšanai. Vēlamies izveidot valsts nozīmes “start-up” atbalsta tīklu.
Vēlamies atcelt nekustamā īpašuma nodokli īpašumam. Portālā “Latvija.lv” notiek parakstu vākšana  par likumprojektu, lai neapliktu ar nekustamā īpašuma nodokli vienu Latvijas fiziskās personas īpašumā esošu nekustamo īpašumu, kurā tā deklarējusi dzīvesvietu un dzīvo, kā arī šim nekustamajam īpašumam piekritīgo zemes platību pilsētās un ciemos līdz 1500 kvadrātmetriem, bet  viensētās — līdz 2 hektāriem. Aicinām ikvienu Gulbenes novada iedzīvotāju parakstīties!
Valsts līmenī vēlamies atteikties no OIK un nodrošināt lētāko elektroenerģiju Baltijā, izstrādāt valsts politiku lētākai maksai par apkures pakalpojumiem. Visi ieņēmumi no akcīzes nodokļa tiks novirzīti ceļu remontiem. 
Aicinām valsts iedzīvotājus iesaistīties sabiedrībai nozīmīgu jautājumu izvērtēšanā un savu izvēli paust, piedaloties Saeimas vēlēšanās!

Skats no malas

Pārāk lēta ieejas biļete Saeimā...

Tamāra Ulase, portāla dzirkstele.lv redaktore

Novadnieces Ingunas Sudrabas dibinātā partija “No sirds Latvijai” vienmēr ir bijusi gulbeniešu redzeslokā. Četros gados ir gājis raibi, līdz pat tam, ka partijas Saeimas frakcija izjuka, jo, kā žurkas bēg no grimstoša kuģa, tā cits pēc cita partiju atstāja Sudrabas cīņubiedri, lai gan partijas kodols uzskata, ka kuģis (partija)  kā peldlīdzeklis joprojām esot ar vējā piepūstām burām, tikai bez žurkām. Tukšas vietas nemēdzot būt. Partijai piebiedrojoties jauni biedri, arī Vidzemes saraksta līderis boksa treneris Gints Gābers, kurš pievienošanos motivē ar to, ka partija pārstāvot nepopulāras lietas. Kā četros gados veicies ar sapņu un solījumu realizāciju? Šajā sakarā gribas minēt partijas priekšvēlēšanu reklāmas rullīti, kas migrē sociālajos tīklos, kur partijas līdere I.Sudraba atklāj četras lietas par sevi, kā arī paveikto, kā galveno nosaucot iesniegtos 140 likumprojektus. Visu noklausoties, uz nerva uzkrita pārāk bieži lietotās frāzes “baidās no manis jau no Tautas kontroles laikiem”, “esmu ienaidniece visiem zagļiem, krāpniekiem un blēžiem šajā valstī”. Piedalīdamās oligarhu lietas izmeklēšanā, I.Sudraba negaidot atzīst, ka astoņos gados izpētītie “117 šīs lietas sējumi ir blēņas”. Arī par lidojumiem uz Krieviju savulaik žurnālistu jautājumi palika bez atbildes. Kāpēc tikai tagad partijas līdere kļūst “caurspīdīga”? Kad Sudrabai norāda, ka no viņas kā bijušās valsts kontrolieres tika gaidīta konkrētāka rīcība, politiķe taisnojas, ka opozīcijā neviens neklausās un visus priekšlikumus noraida. Izklausās bezpalīdzīgi. Un, protams, kā visas partijas - bezgalīgi sola. Cik var solīt?! Pārāk lēta ieejas biļete, lai iekļūtu Saeimā...

Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas