Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No vecajiem gāzes baloniem atvadīsimies nākamgad 1

50 litru sarkanie gāzes baloni, kas ir gandrīz katrā lauku un pilsētas privātmājā, kā arī ļoti daudzos agrāk celtajos daudzdzīvokļu namos, kļūs par vēsturi, jo tos vajadzēs nomainīt pret jauniem - mazāk ietilpīgiem gāzes baloniem. Vakar Ministru kabineta sēdē tika lemts par kvalitātes un drošuma prasībām neatbilstošu sarkano gāzes balonu izņemšanu no aprites ar 2013.gada 1.janvāri. MK noteikumos paredzēts liegums komersantiem uzpildīt un tirgotājiem piedāvāt tirdzniecības vietās gāzes balonus bez atbilstošām pārbaudēm, ko apliecina marķējums uz gāzes balona. Balonu gāzes lietotāji ir satraukušies jau šobrīd, jo tas nozīmē, ka būs papildu izmaksas, kā arī balonu nāksies mainīt biežāk.

Būs jāmaksā vairāk "Es ļoti pārdzīvoju to, ka tagad lielos gāzes balonus vajadzēs nomainīt pret mazākiem, jo tas noteikti "sitīs" pa manu maku. Šādās reizēs jau vienmēr cieš iedzīvotāji. Protams, ir vajadzīga arī drošība, bet man apmainīt gāzes balonu būs jābrauc daudzkārt vairāk nekā līdz šim, būs jātērē degviela un savs dārgais laiks. Nekādus gāzes uzkrājumus arī nevar izveidot. Mums ir trīs lielie gāzes baloni. Tos piepildīšu, bet, kad gāze tajos beigsies, tik un tā nāksies pirkt jaunos, jo vecos neviens nepildīs," spriež Stradu pagasta iedzīvotāja Aina Glāzniece.

 

Galgauskas pagasta iedzīvotājs Kārlis Matīss, kurš astoņus gadus bijis saistīts ar gāzes balonu piegādi, uzskata, ka jaunie 27 litru gāzes baloni, kas piepildīti ar 11 kilogramiem sašķidrinātās gāzes, atvieglos gāzinieku ikdienu.

 

Iedzīvotāji pauž sašutumu arī par to, ka atkal jaunais gāzes balons jāpērk par savu naudu, tāpat kā savulaik iegādāts lielais sarkanais balons. Patērētāji uzskata, ja vecie baloni vairs neder, tad par to lai atbild SIA "Latvijas propāna gāze", sedzot starpību, kas rodas, nomainot veco pret jauno gāzes balonu. Presē izskanējuši pat tik skarbi vārdi, ka uz patērētāju rēķina tiekot lobētas kāda ražotāja intereses. Vairāki SIA "Latvijas propāna gāze" Gulbenes apkalpes zonas darbiniekiem bilduši, ka balonus uzpildīs ar autogāzi.

 

To aizliedz Eiropas Savienība

Gāzes balonu nomaiņu Latvijā nāksies veikt, ievērojot Eiropas Savienības regulas, kas aizliedz Eiropas Savienības valstīs lietot šīs bīstamās spiediena iekārtas, kas nav atbilstoši sertificētas. To neesot iespējams izdarīt, jo sarkanie ar 21 kilogramu pildītie gāzes baloni esot ražoti pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados. Esot veiktas šo balonu drošības pārbaudes, kas pierādījušas, ka šie baloni ir sarūsējuši un var neizturēt spiedienu. 27 litru gāzes baloni esot izplatītākie Eiropas Savienības valstīs. Jaunais gāzes balons iedzīvotājam šobrīd izmaksās no 23 līdz 25 latiem. Vecā - 50 litru - gāzes balona, kuru nākamgad vajadzēs nodot metāllūžņos, cena šobrīd ir aptuveni 20 lati.


SIA "Koski", kas Gulbenē nodarbojas ar krāsaino un melno metāllūžņu iepirkšanu, "Dzirkstele " noskaidroja, ka lielie gāzes tērauda baloni uzskatāmi par sprādzienbīstamiem, tāpēc tos nevar pieņemt bez demontāžas. Jau šobrīd cilvēki metāllūžņos nododot šos balonus. Tiem esot noņemta augšējā daļa. Diemžēl cena, ko iespējams saņemt par šādu balonu, neesot pat pieci lati.

 

Ekonomikas ministrija vienlaikus norāda, ka normatīvais regulējums neparedz vispārēju aizliegumu šādu balonu apritei. Ja gāzes balonam ir tehniskā dokumentācija un tam ir veikta atbilstības pārvērtēšana vai tas ir atbilstoši direktīvas prasībām ražots gāzes balons, tad šādi 50 litru baloni apritē saglabāsies arī pēc 2013.gada 1.janvāra.

 

Jaunais gāzes balons turpmāk nebūs jāpērk vairākas reizes, jo būs līdzšinējā kārtība, ka tukšo balonu varēs apmainīt pret pilnu, maksājot tikai par gāzi. Šobrīd 27 litri propāna gāzes Gulbenes apkalpes zonā maksā 9,80 latus. Ja tiks palielināta gāzes cena, tad arī balons attiecīgi maksās dārgāk.

 

Ekonomikas ministrija turpinās arī konsultācijas ar komersantiem par skaidriem un iedzīvotājiem labvēlīgiem nosacījumiem prasībām neatbilstošu gāzes balonu nomaiņai. Komersanti šobrīd apsver iespēju par depozīta sistēmas ieviešanu jauniem gāzes baloniem, kas ļautu mājsaimniecībām ņemt gāzes balonus nomā, nevis iegādāties tos.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Intergaz

Piedāvājam uzzināt plašāku informāciju par gāzes balonu maiņu, apmeklējot mūsu blogu. Nesen sniedzām detalizētu informāciju kādus gāzes balonus ir jāmaina, un kāda veidā to var izdarīt.www.intergaz.lv/lv/p..aloniem#.VMuLssnnaLY

Atgādinām, neaizmirstiet iepazīties ar Intergaz jauno, izdevīgo piedāvājumu gāzes balonu apmaiņai. Piedāvājam dažāda izmēra balonus ar atlaidi www.intergaz.lv/lv/gazes-balonu-apmaina

Jebkurā laikā sniegsim padomus arī online formātā.

pirms 5 gadiem, 2015.01.31 01:34

Vietējās ziņas