No zibens aizdegas šķūnis 3

Gulbenes rajonā maijā ir reģistrēti 12 ugunsgrēki, bet kopumā šogad rajonā jau ir bijuši 70 ugunsgrēki.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Gulbenes daļā "Dzirkstele" noskaidroja, ka pēdējā laikā diezgan daudz ir degušas saimniecības ēkas. Svētdien šķūnis ir dedzis Gulbenē, Vidus ielā. Kā iespējamo aizdegšanās iemeslu ugunsdzēsēji šajā ugunsgrēkā min zibens spērienu. Šķūnis ir nodedzis gandrīz pilnībā. Ugunsdzēsēji atzīst, ka ugunsgrēkus, kas izceļas no zibens spēriena, ir ļoti grūti dzēst, jo tie izplatās lielā ātrumā.

 

Pagājušajā nedēļā šķūnis 400 kvadrātmetru platībā ir dedzis arī Jaungulbenes pagasta Adulienā. Šajā gadījumā par iespējamo aizdegšanās iemeslu ugunsdzēsēji min neuzmanīgu rīcību ar uguni. Pirms divām nedēļām, iespējams, īssavienojuma dēļ aizdedzies arī šķūnis Stāmerienas pagastā.

 

Ugunsdzēsēji norāda, ka biežākie ugunsgrēku cēloņi pēdējā laikā ir neuzmanīga rīcība ar uguni, neuzmanīga rīcība smēķējot, īssavienojumi, kā arī kūlas dedzināšana. Lai arī zāle jau ir sazaļojusi, joprojām tiek reģistrēts vēl arī pa kādam kūlas ugunsgrēkam. Šomēnes ugunsdzēsēji ir saņēmuši izsaukumus uz pieciem kūlas ugunsgrēkiem. No tiem savukārt uguns ir pārsviedusies arī uz citām vietām, piemēram, uz zaru kaudzēm, saimniecības ēkām.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

elektriķis

Esi drošs un pasargāts no zibens!!! Zibensnovedēja ietaises visu veidu ēkām! T.29476492

pirms 11 gadiem, 2009.05.27 14:56

esss

drizak tam šķunim kads pielaida serkociņu ...

pirms 11 gadiem, 2009.05.26 23:10

Vietējās ziņas