Nobalso par atbalstu Gulbenes Valdorfa skolai 10

Gulbenes novada pašvaldība šogad atbalstīs privāto Gulbenes Valdorfa pamatskolu, bet tikai tikpat lielā mērā kā atbalsta savu, pašvaldības, dibināto skolu skolēnus.
Tāds ir novada domes 24.septembra lēmums, kas darbosies ar atpakaļejošu datumu. Sēdē piedalījās un balsoja 16 deputāti, no kuriem 13 bija par, pret balsoja 2, bet 1 balsojumā nepiedalījās.
Lēmums paredz – no 1.septembra līdz 31.decembrim Gulbenes Valdorfa pamatskolai tiek piešķirts ikmēneša finansējums par katru skolēnu 86,51 eiro ar noteikumu, ka šis skolēns ir deklarēts kā Gulbenes novada iedzīvotājs. Lēmumā uzsvērts, ka pašvaldības piešķirtais finansējums ir izmantojams tikai pedagogu darba samaksai.  
Iepriekš jau rakstījām, ka šobrīd šajā privātskolā ir trīs skolēni, kuri mācās 1. un 2.klasē.
Domes sēdē izskanēja priekšlikums piešķirt Gulbenes Valdorfa pamatskolai no pašvaldības budžeta tādu ikmēneša finansējumu, kādu skola prasa (1185,49 eiro mēnesī). Šādu priekšlikumu izteica deputāte Ilze Mezīte. Tika balsots arī par viņas piedāvājumu. Rezultāts: par - 6 deputāti, pret - 6, atturas – 4.  
I.Mezīte sacīja, ka vēlas, lai pašvaldība atbalstītu biedrību “Gulbenes Valdorfskola”, reklamētu tās iniciatīvu un dažādi atbalstītu šo skolu, “lai tur būtu bērni”. Viņa uzsvēra, ka “tā ir laba lieta un tuvākajā apkārtnē nekā tāda nav”, bet liela daļa “vecāku par to neko nezina”. Esot svarīgi, lai šāda alternatīva “iespēja bērniem būtu arī turpmāk, lai skola attīstās”, jo “bērni ir ļoti dažādi”. Nauda, kuru no pašvaldības prasa privātā skola, nav liela – uzsvēra I.Mezīte. Deputāte Ieva Grīnšteine sacīja, ka atbalsta kolēģes viedokli. Deputāts Gunārs Ciglis sacīja, ka sākotnēji arī viņš vienā no deputātu pastāvīgās komitejas sēdēm 16.septembrī izteicis priekšlikumu par pašvaldības finansiālā atbalsta sniegšanu Gulbenes Valdorfa pamatskolai tās prasītajā apmērā. Tomēr diskusijas gaitā ar pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāju Edīti Kanaviņu ir sapratis, ka ir problemātiski atbalstīt algas privātskolā, drīzāk var atbalstīt izglītības programmas vai nodibinājumu (biedrību) kā tādu. G.Ciglis sacīja, ka tāpēc izvēlējies balsojumā atturēties.
Jau rakstījām, ka Gulbenes Valdorfa pamatskolai šis ir otrais mācību gads.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Rasa

Katrs, kas vēlas dibināt privātskolas - uz priekšu. bet nelūdziet pašvaldībai tās uzturēt un finansēt.
Šajā gadījumā - 3 bērni !!!!
Tātad katra daudzbērnu ģimene, kam ir uzņemšanās un iespējas, var dibināt biedrību un kļūt par privātskolu un pieprasīt pašvaldībai naudu/finansējumu.
Vai kāds ir pētījis - kāpēc skolā ir 3 bērni??? - tas ir untums un iegriba, nevis nepieciešamība

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.30 10:34

es

piekrītu Rasai 100%

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.30 11:17

?

Miezīte jau galīgi aptrakusi? Kāda tur ir laba lieta? Tā ir īsta sekta ne skola!

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.30 13:12

Priekšlikums

tā tomēr nav skola 3 bērni, ar joni ciet to murgu

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.30 14:28

X

Žēl to bērnu,kuri paliek bez kvalitatīvas izglītības un socializēšanäs iespējām.

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.30 15:38

Simona

Nu,ja vecāks nespēj samaksāt par privātskolu,tad lai taču sūta uz pašvaldības skolu,par to nav jāmaksā(vismaz,par skolu noteikti-nē).Un otrs,pieprasītā ikmēneša summa ir vairāk kā viens tūkstotis eiro.Par 3 bērniem????Tik daudz mēnesī,pieļauju "neiztērē" pat viena klase vidusskolā un viena bērnudārza grupiņa.Bet,nebūšu pārsteigta,ja tomēr,beigās cilvēki nobalsos par šo "idiotismu" un piešķirs līdzekļus pašvaldība.

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.30 16:29

L*******

Deputāti varētu paaicināt Valdorfskolas vadību uz sarunu, kādu nākotni viņi redz, ja bērnu skaits , salīdzinot ar iepriekšēji mācību gadu, kad bija tikai viena klase, ir krasi samazinājies. Tagad taču tur ir divas klases. Lai paskaidro, kāpēc bēni, kuri iesāka mācības, tās neturpina.

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.30 19:30

...

jA DEPUTĀTI VĒLAS ATBALSTĪT, LAI SPONSORĒ NO SAVĀM ALGĀM. Lai nešķiež novada finanses.

pirms 9 mēnešiem, 2020.10.01 19:42

!!!

Tieši tā! Lai Mezīte no savas vetaptiekas ziedo katru mēnesi pa 1000€ "labai lietai".

pirms 9 mēnešiem, 2020.10.01 19:45

Vietējās ziņas