Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nobalso par sešiem novada nozīmes centriem (labots) 5

Gulbenes novada domes 24.oktobra sēdē ar nelielām izmaiņām vienbalsīgi tika akceptēta novada ilgtspējīgās attīstības stratēģija laika posmā līdz 2013.gadam. Deputāti vienojās, ka pašvaldībā jābūt sešiem novada nozīmes apdzīvojuma centriem. Tie ir Lizums, Lejasciems, Ranka, Gulbītis un Jaungulbene (divi ciemi vienā pagastā), Litene, kā arī Vecstāmerienas ciems (Stāmerienas pagastā). Šādu skatījumu novada dome tālāk nodod izvērtēšanai un akceptam Vidzemes plānošanas reģionā.


Novada nozīmes centros ir jāspēj iedzīvotājiem nodrošināt noteiktu pašvaldības sniegto pakalpojumu grozu. To uzsvēra domes Attīstības un īpašumu nodaļas teritorijas plānotāja Marta Mikolaja. Skolas, bērnudārzi un sociālā joma – tie ir trīs paši galvenie virzieni, kuros šodien pašvaldībai ir jāspēj nodrošināt iedzīvotājiem nepieciešamie pakalpojumi. Tāda esot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas nostāja. Par to kolēģus deputātus informēja novada domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs. Tajā pašā laikā viņš atzina - pilsētā un jo sevišķi laukos samazinās bērnu skaits, līdz ar to aktuāla kļūst dažu skolu pastāvēšana.


Diskusijā atklājās, ka problemātiskākā bija Litenes un Vecstāmerienas atzīšana par novada nozīmes centriem. Litenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Lapiņš bilda, ka pilnībā prasībām pašvaldības pakalpojumu sniegšanā novadā atbilst viena pati Gulbene. Viņš uzsvēra, ka ar šodienas situācijas izvērtējumu vien ir par maz, jo ir jādomā par nākotni un par to, lai novada teritorija attīstītos vienmērīgi.

Argumentēti diskusijā Vecstāmerienas patriota jūtas demonstrēja deputāts Dzintars Poļaks, bet Litenes vērtību akcentēja viņa kolēģis Gunārs Ciglis.


Stratēģijas gala redakcijā arī ir ierakstīts, ka Gulbene ir apriņķa jeb reģionālās nozīmes apdzīvojuma centrs. Turklāt nosaukti vairāki vietējās nozīmes apdzīvojuma centri, starp kuriem ir Beļava, Druviena, Galgauska, Līgo, Stari, Tirza (kas ir pagastu administratīvie centri), Aduliena, Daukstes, Ozolkalns, Gaujasrēveļi, Kalniena, Letes, Pilskalns, Rēveļi, Sinole, Stāķi, Stāmeriena, Stradi un Šķieneri (lielākie novada ciemi).


Vai ir vēlme apdzīvotajām vietām, kas agrāk bijuši ciemi, atgriezt šo statusu, lai kartē tie būtu un nepazustu? To aktualizēja novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis. Kā piemēru viņš nosauca Virāni, kas atrodas Tirzas pagastā. M.Mikolaja bilda, ka par to jādomā, izzinot iedzīvotāju viedokli.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Dīiāna

Oi. Protams, Lejasciems arī! Novada nozīmes centrs!!!!

pirms 6 gadiem, 2013.11.08 15:43

nezinīšiem

Lejasciems ir viens no lielākajiem novada pagastiem (avots_www.gulbene.lv)-
Platība: 338 km2 ; Ranka - Platība: 184 km2 ;utt.

pirms 6 gadiem, 2013.11.08 19:18

zinītis

Lejasciems ir lielākais Gulbenes novada pagasts ( teritorijas ziņā)- ar neapbruņotu aci var pārliecināties novada kartē, kur redzamas pagastu robežas. Un viens no lielākajiem (nevis novadā), bet Latvijas Republikā.

pirms 6 gadiem, 2013.11.09 13:53

es

Un Lejasciemam ir spčīga aizmugure domē, vienmēr visu dabū. Lejasciemā pat bez lielām pūlēm un prasīšanas viss tiek.

pirms 6 gadiem, 2013.11.09 19:09

Vietējās ziņas