Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nodarbina nelikumīgi

Arī Gulbenes novadā joprojām tiek konstatētas nereģistrēti nodarbinātas personas.

Valsts darba inspekcijas Sadarbības un attīstības nodaļas vecākā eksperte stratēģiskās plānošanas jautājumos Aiga Liere informē, ka šajā gadā laika periodā no 1.janvāra līdz 31.jūlijam Gulbenes sektora inspektori veikuši 120 nereģistrētās nodarbinātības pārbaudes. Pēc operatīvajiem datiem, šobrīd Gulbenes sektora inspektori ir konstatējuši 58 nereģistrētās nodarbinātības personas. Visvairāk personas ir atklātas mežizstrādes, tirdzniecības un būvniecības nozarēs. A.Liere gan vērš uzmanību, ka šie ir operatīvie dati, jo daļa no lietām vēl atrodas izmeklēšanā.

Kopējais apsekojumu skaits Gulbenes sektoram ir 389 pārbaudes. Visbiežāk pārbaudes tiek veiktas par darba tiesisko attiecību pārtraukšanu, pārbaudes par Darba likumā noteikto darba līguma uzteikšanas kārtības neievērošanu no darba devēja puses un par laikus neizmaksātu galīgo aprēķinu.

Šogad Valsts darba inspekcijas Vidzemes reģionā ir saņemts tikai viens iesniegums saistībā ar paaugstinātu gaisa temperatūru darba vietā. Prasības darba telpu mikroklimatam atkarībā no fiziskās slodzes ir noteiktas Ministru kabineta 2009.gada 28.aprīļa noteikumos par darba aizsardzības prasībām darba vietās.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas