Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nodegušo vēsturisko Vecgulbenes luterāņu draudzes mācītājmāju neatjaunos

Vēsturisko Vecgulbenes luterāņu draudzes mācītājmāju Stradu pagastā pēc 17.marta ugunsgrēka, visticamāk, nekad neatjaunos. Ēka ir sena, tā ekspluatācijā bijusi nodota 1900.gada 2.februārī, ilgstoši izmantota kā daudzdzīvokļu ēka un nav remontēta.

“Mājai faktiski nebija vērtības. Vērtība ir zemei, uz kuras tā atradās,” “Dzirkstelei” atzīst draudzes mācītājs Ilgvars Matīss. Draudzei nav līdzekļu ēkas atjaunošanai. Viņš arī uzsver, ka vēl nav zināmi ekspertīzes rezultāti par ugunsgrēka izcelšanās iemesliem. Policijā “Dzirkstele” uzzināja, ka visi apstākļi tiks noskaidroti izmeklēšanā uzsāktā kriminālprocesa gaitā.

Jau rakstījām, ka 17.martā, sākot no pulksten 7.55, sešas stundas ugunsdzēsēji glāba cilvēkus un pašu mācītājmāju, kuras jumts dega 300 kvadrātmetru platībā. Koka ēka nodega pilnībā. Vairākas ģimenes zaudēja pajumti, jo šajā ēkā īrēja dzīvokļus. Stradu pagasta pārvalde visus ir nodrošinājusi ar pagaidu mājvietām.

Arī ātrās palīdzības mediķu brigāde notikuma vietā atradās ilgi – piecas stundas, “Dzirksteli” par to informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības Vidzemes reģionālā centra vadītāja vietniece Sniedze Bračka.

Situācija bija daļēji pielīdzināma ārkārtas situācijām. Mediķi notikuma vietā snieguši palīdzību astoņiem cilvēkiem, mācītājmājas iedzīvotājiem, kuri šajā stresa situācijā pārdzīvoja satraukuma radītus īslaicīgus veselības traucējumus. Savukārt viens no glābējiem, kā jau iepriekš rakstījām, pat tika nogādāts Balvu slimnīcā, kur viņam tika sniegta nepieciešamā medicīniskā palīdzība.

“Ja ugunsgrēka iemesls ir gluži vienkārši neuzmanīga rīcība ar uguni, tad tas ir skumji. Kāpēc tā notiek? Labi, ka cilvēki ir palikuši dzīvi,” saka S.Bračka.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas