Nodod asinis 108. reizi 4

Šodien, 4.jūnijā, Latvijas Sarkanā Krusta Gulbenes rajona komitejā notika kārtējā donoru diena. Tā sākās pulksten 9.00. Pirmajās divās stundās asinis bija nodevuši vairāk nekā 30 cilvēki. Starp viņiem bija arī Andrejs Ilgažs, kurš asinis nodeva 108. reizi. Rajona komitejas izpilddirektors Sīmanis Homčenko viņu sveica ar ziediem.

"Par donoru kļuvu 1971.gadā, būdams students Jelgavas lauksaimniecības akadēmijā, asinis nodevu par maksu, lai gūtu papildu ienākumus stipendijai. Uzskatu, ka nodot asinis ir liela atbildība, jo asinis pārnes informāciju no cilvēka uz cilvēku. Ir pierādīts, ka cilvēkam, kuram ir pārlietas asinis, var mainīties raksturs un uzvedība. ASV to pēta kopš 1980.gada. Tāpēc jau arī Jehovas liecinieki nepieļauj asins pārliešanu," stāsta A.Ilgažs. Viņš uzskata, ka būt donoram esot liels gods. Asinis A.Ilgažs nodevis ne tikai Gulbenē, bet arī Cēsīs, Jēkabpilī un citur. Vidēji gadā Andrejs asinis nodod divas trīs reizes. "Tiem, kuriem veselība to atļauj, arī iesaku kļūt par donoriem. Par to, ka tā ir svēta liela, rakstīts arī romānā "Mērnieku laiki". Turklāt, ja cilvēks vismaz reizi trijos gados nodod asinis, viņš mazāk slimo ar sirds asinsvadu slimībām," saka A.Ilgažs.

 

Latvijas Sarkanā Krusta Gulbenes rajona komiteja ir saņēmusi ielūgumu piedalīties Pasaules Asins donoru dienai veltītajā pasākumā, kas Rīgā, Melngalvju namā, notiks 8.jūnijā. "Pagaidām vēl neesam izlēmuši, vai brauksim uz Rīgu, kur aktīvākajiem donoriem paredzēta iepazīšanās ar Melngalvju namu un koncerts," saka S.Homčenko. Šobrīd rajonā ir 300 asins donoru. Kārtējā donoru dienā tika gaidīts arī Māris Pušpurs, kurš asinis nodevis 110 reizes, un Aivars Bogdanovs, kuram šī būtu 118. reize. "Ja viņi ieradīsies nodot asinis, tad piedāvāsim iespēju doties uz pasākumu Rīgā. Ja atbilde būs pozitīva, tad brauksim," saka S.Homčenko. Izpilddirektors sveic visus esošos un nākamos donorus Pasaules Asins donoru dienā, kuras tēma šogad ir "Ziedo asinis regulāri!".

 

Lai atbalstītu donorus, Latvijas Sarkanais Krusts ierosinājis Ministru kabinetam pieņemt noteikumus, kas paredzētu bezatlīdzības asins donoriem braukšanas maksas atvieglojumus sabiedriskajā transportā. Latvijas Sarkanā Krusta padome ir apstiprinājusi arī nolikumu par asins donoru apbalvošanu. Arī rajona komitejā vienmēr tiek sumināti donori, kas asinis nodevuši simts un vairāk reižu. Valsts asins donoru centrs atgādina, ka viens donors asinis drīkst nodot līdz pat piecām reizēm gadā, tāpēc ir būtiski, lai donoru atsaucība būtu regulāra. Viņš nevar būt jaunāks par 18 gadiem.

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Tiešām prieks, ka ir cilvēki, kas to dara! Mēs neviens nezinām, kurā brīdī kādam no mums būs nepieciešama asins pārliešana.

pirms 12 gadiem, 2008.06.05 12:41

taa tik turpinaat: cilveekiem atbalstiit un aktiivi nodot asinis!!

pirms 12 gadiem, 2008.06.05 11:32

mani nenema:( resnakai jabut redz esot,tf smagakai

pirms 12 gadiem, 2008.06.05 07:26

Vietējās ziņas