Nodod ekspluatācijā jauno centrālapkures katlu 4

Iedzīvotāji sūdzas par lielajiem rēķiniem un mazāku siltuma plūsmu
Gulbenes novada domes noteiktajā termiņā, kas bija līdz 10.decembrim, SIA "Vidzemes enerģija" Gulbenē ir nodevusi ekspluatācijā jauno šķeldas apkures katlu aptuveni 1,3 miljonu latu vērtībā. Līdz ar to katlumājas jauda Nākotnes ielā 7 ir palielinājusies līdz 10 megavatiem. Turklāt ar filtriem aprīkotā dūmeņa izmeši būs mazāk kaitīgi videi. Par to varēs pārliecināties nākamnedēļ, kad mērījumus veikt Gulbenē ieradīsies sertificētas laboratorijas pārstāvji.

SIA "Vidzemes enerģija" direktors Gvido Stucka "Dzirkstelei" stāsta, ka katlumājā vēl turpinās nelieli remontdarbi, lai saskaņotu vienlaicīgai darbībai abus apkures katlus, automātiski piemērojoties āra gaisa temperatūrai. Testa režīmā jaunais apkures katls jau strādājot labu laiku un turpina to darīt arī pēc nodošanas ekspluatācijā. Tas turpinās jau otro nedēļu. Gāzes apkures katla darbināšana šosezon vēl nesot bijusi vajadzīga, jo pagaidām laika apstākļi vēl nav tik bargi.  

G.Stucka noraida baumas par to, ka Gulbenē decembrī it kā esot samazinājusies no Nākotnes ielas katlumājas novadītā siltuma plūsma pilsētā. Nekas neesot mainījies. Taču pieskaņošanās āra gaisa temperatūrai patiešām notiek.

 

G.Stucka arī kā patiesus apstiprina gulbeniešu vērojumus, ka pie katlumājas Nākotnes ielā vairs nav liela šķeldas rezerves uzkrājuma. Tas tāpēc, ka firmai izveidojusies cieša sadarbība ar šķeldas vietējiem piegādātājiem, kas laikus pieved tieši tik daudz kurināmā, cik nepieciešams.

 

Kāpēc tik daudz jāmaksā?

Daudzi gulbenieši "Dzirkstelei" pauduši satraukumu par lielajiem novembra siltumapgādes rēķiniem.

 

G.Stucka skaidro, kāpēc šie rēķini ir lielāki, salīdzinot ar prasīto maksu par oktobrī saņemto siltumu. "Oktobrī centralizētā siltumpiegāde Gulbenē notikusi aptuveni 20 dienas, bet novembrī - visu mēnesi," saka viņš.

 

Ar 15.janvāri stājas spēkā jaunais siltuma tarifs - 39,15 lati par megavatstundu siltuma. Oficiāli šis tarifs skaitās par 11 procentiem mazāks nekā līdzšinējais. Taču faktiski tik lielu samazinājumu nejutīsim, jo jau kopš 1.aprīļa Gulbenē klienti izmanto SIA "Vidzemes enerģija" piešķirot 4,9 procentu tarifa atlaidi (līdz 41,81 latam par megavatstundu siltuma - tarifs, kas ir spēkā pašlaik).

 

G.Stucka saka, ka viņa pārstāvētā frma bijusi gatava jauno siltuma tarifu ieviest jau, sākot ar 1.janvāri, taču Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija to nav ļāvusi.

 

Vēlas korektas attiecības ar iedzīvotājiem

Iedzīvotāji "Dzirkstelei" lūguši noskaidrot, vai SIA "Vidzemes enerģija" darbinieki ir tiesīgi bez mājas vecākā klātbūtnes piekļūt siltuma regulēšanai daudzdzīvokļu mājās. G.Stucka, saka, ka šīs firmas darbinieki tā rīkojas tikai un vienīgi, kad viņus izsauc iedzīvotāji, kas ir neapmierināti ar pārmērīgu vai nepietiekamu siltumu dzīvokļos.

 

"Mēs labprāt kāju nespertu nevienas mājas pagrabā," saka G.Stucka.

 

Viņš ir par korektām attiecībām ar iedzīvotājiem. Pagaidām diemžēl starp pašiem iedzīvotājiem nereti nav vienprātības par siltuma plūsmas regulēšanu.

 

"Mēs labprāt neko neregulētu dzīvojamajās mājās. Mūsu pienākums ir tikai piegādāt siltumu pietiekamā daudzumā. Regulēšana ir mājas iedzīvotāju ziņā, kas vienojas ar tiem, kas prot regulēt," saka G.Stucka.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

E.Krastins

stucka, nevardausks un stepanovs var Gulbene darit visu ko vini velas, jo viniem ir izsniegta ''oranza licence'' nr.6, personigi no pasa skeles rokam

pirms 10 gadiem, 2009.12.15 18:25

Ejot šodien garām "Vidzemes enerģijai" rodas jautājums, kāpēc tad aukstā laikā nekurās jaunais šķeldas katls, bet darbina gāzes katlu. Gribētu zināt kā domes vadība šoreiz atrunāsies, vai atkal iedzīvotāju miljoni ir izmesti vejā. Ka tik drīz neizdomā atkal kādu jaunu iemeslu lai "uzceptu" jaunu projektu pa ko iedzīvotāji maksās priekš jaunajās vadības un vecajiem atkritējiem.

pirms 10 gadiem, 2009.12.15 15:19

Riebjas ,riebjas un vēlreiz riebjas!Gan Stucka ,gan visi,kas nekautrējās sagrābt siltumu peļņas nolūkā.Ne jau tāpēc,ka esmu nabadze,nevaru apmaksāt siltuma rēķinus,vienkāršii tie ir neadekvāti patreizējiem apstākļiem!Un kas tāp ar aprēķinu sistēmu,ka blakus mājas iedzīvotāji maksā pat par 50ls mazāk.

pirms 10 gadiem, 2009.12.15 13:27

Vietējās ziņas