Nodokļu iekasēšanas plāns pagaidām izpildīts

Gulbenes rajonā šā gada pirmajos divos mēnešos nodokļos iekasēti kopumā 1 614 700 lati. Līdz ar to plānotais ir izpildīts par 142 procentiem, iekasējot par 485 030 latiem vairāk nekā sākotnēji bija plānots. Šogad pirmajos divos mēnešos nodokļos iekasēts par 121 800 latiem vairāk nekā pērn šajā pašā laika periodā.

Valsts ieņēmumu dienesta Vidzemes reģionālās iestādes Gulbenes nodaļas nodokļu maksātāju konsultāciju daļas priekšniece Irina Markova "Dzirksteli" informē, ka sevišķi labi izpildīts sociālās apdrošināšanas iemaksu plāns. Divos mēnešos iekasēti 1 120 570 lati, kas ir 131 procents no plānotā un par 270 570 latiem vairāk nekā sākotnēji bija cerēts gūt. Turklāt, salīdzinot ar pagājušā gada šo pašu laika periodu, šajā nodoklī ir iekasēts par 16 470 latiem vairāk.

 

"Sociālās apdrošināšanas iemaksu apjoms šobrīd palielinās sakarā ar to, ka daudzos darba kolektīvos notiek štatu samazināšana. No darba atlaistajiem izmaksā pabalstus," saka I.Markova.

 

Iedzīvotāju ienākumu nodoklis ir iekasēts 523 490 latu apmērā, kas ir 122 procenti no plānotā. Šo nodokļa veidu palīdz izpildīt tie Gulbenes rajona iedzīvotāji, kas pašlaik strādā ārzemēs, piemēram, Īrijā. Viņi maksā starpību no iedzīvotāju ienākumu nodokļa.

 

"Šogad uzņēmumi mazākā apjomā pieprasa atmaksāt pārmaksāto pievienotās vērtības nodokli. Tas saistīts ar to, ka uzņēmumi mazāk papildina savus pamatlīdzekļus, un ir samazinājušies celtniecības darbu apjomi, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem," saka I.Markova.

 

I.Markova atgādina, ka līdz 1.aprīlim Valsts ieņēmumu dienestā obligāti ir jāiesniedz savas ienākumu deklarācijas par pagājušo gadu, ja persona veic saimniecisko darbību, ja ir guvusi ienākumus, pārdodot savu nekustamo īpašumu vai personīgo matu, kuras vērtība pārsniedz 3840 latus. Tāpat līdz šim datumam savi pagājušā gada ienākumi ir jādeklarē honorāra saņēmējiem sakarā ar to, ka ir mainījusies gada ienākumu deklarāciju iesniegšanas kārtība. Visi pārējie nodokļu maksātāji ienākumu deklarācijas par pagājušo gadu var iesniegt Valsts ieņēmumu dienestā arī pēc 1.aprīļa visa gada garumā.

 

Valsts ieņēmumu dienesta Vidzemes reģionālās iestādes Gulbenes nodaļas konsultāciju daļa un klientu apkalpošanas zāle strādā bez pusdienu pārtraukuma. Pirmdien darba laiks ir no pulksten 9.00 līdz 19.00, pārējās darbdienās - no pulksten 8.00 līdz 17.00.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas