Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nodokļu maksātāji skaita katru santīmu

Nav termiņa brīvprātīgai ienākumu deklarācijas iesniegšanai
"Dzirdēju, ka deklarācijas Valsts ieņēmumu dienestā, lai atpakaļ dabūtu naudu par attaisnotajiem izdevumiem, varēšot iesniegt tikai no 1.februāra līdz 1.aprīlim. Cilvēki, kuri skaita savus santīmus, ir svarīgi tos nezaudēt! Vairs jau līdz 1.aprīlim nav tālu," "Dzirkstelei" raksta Anda no Gulbenes.

Valsts ieņēmumu dienesta Sabiedrisko attiecību daļā "Dzirkstele" noskaidroja, ka lasītājas minētais gada ienākuma deklarācijas iesniegšanas periods attiecas tikai uz saimnieciskās darbības veicējiem un citām personām, kurām deklarācija jāsniedz obligāti. Iedzīvotāji, kuri deklarāciju sniedz brīvprātīgi, lai saņemtu nodokļa pārmaksas atmaksu par attaisnotajiem izdevumiem, deklarāciju var iesniegt gada laikā un par pēdējo trīs gadu attaisnotajiem izdevumiem. Klienti informāciju var meklēt arī dienesta interneta mājas lapā, kā arī klientu apkalpošanas centrā Gulbenē.  

Var iesniegt arī papīra formātā

Fiziskās personas, kuras neveic saimniecisko darbību, var iesniegt ienākumu deklarāciju gan papīra veidā klientu apkalpošanas centrā, gan elektroniski, izmantojot dienesta elektronisko deklarēšanās sistēmu.

 

Iesniedzot iedzīvotāju gada ienākumu deklarāciju par attaisnotajiem izdevumiem, piemēram, par izglītību, vai ārstniecību ir jāpievieno attaisnojuma dokumenti (kases čeki, kvītis, kurās norādīts personas vārds, uzvārds, personas kods, pakalpojuma veids un samaksātā summa. Ja maksājums ir veikts ar interneta starpniecību, tad nepieciešams bankas apstiprināts maksājuma uzdevums vai konta izraksts).

 

Maksājumu apliecinoši dokumenti nav nepieciešami par iemaksām pensiju fondā vai uzkrājošajā dzīvības apdrošināšanā Latvijā reģistrētajām apdrošināšanas kompānijām un privātajiem pensiju fondiem.

Var par 2010., 2009. un 2008.gadu

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāji 2011.gadā var iesniegt attaisnotos izdevumus apliecinošus dokumentus un lūgt veikt iedzīvotāju ienākuma nodokļu pārrēķinu arī par 2009. un 2008.gadu.

Deklarējot izdevumus par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem un veselības apdrošināšanu 2010.gadā, atgūstamā nodokļa summa ir 26 procenti no 150 latiem (2009.gadā - 23 procenti no 300 latiem, 2008.gadā - 25 procenti no 150 latiem), ja izdevumi ir apliecināti ar dokumentiem. Minētais ierobežojums neattiecas uz zobārstniecības pakalpojumiem (piemēram, zobu labošana, zobu higiēna), zobu protezēšanu un plānveida operācijām.

 

Par šiem izdevumiem ar nodokli apliekamo ienākumu samazina taksācijas gadā pilnā apmērā, proti, par 2010.gadu atmaksā 26 procentus no visas iztērētās summas, un tos nevar pārnest uz nākamajiem pieciem gadiem.

 

Arī pensionāri un bezdarbnieki

Tiem nodokļu maksātājiem, kuru ienākumiem gada laikā ir piemērots iedzīvotāju ienākuma nodoklis, piemēram, darba ņēmēji, pensionāri, kuriem pensija pārsniedz 165 latus, ir tiesības brīvprātīgi iesniegt iedzīvotāju gada ienākumu deklarāciju un saņemt atpakaļ no budžeta pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas