Nodrošinās pašvaldības līdzfinansējumu 1

No pašvaldības budžeta 25 000 eiro līdzfinansējums tiks nodrošināts Gulbenes novada dalībai sociālās palīdzības projektā “Vidzeme iekļauj”. Deputāti par to nobalsoja 26.jūlija domes sēdē. Kopumā šis projekts novadam ir 200 000 eiro vērts, un lielāko daļu izmaksu uzņemas Eiropas Sociālais fonds.

Projekts paredz pakalpojumu sniegšanu divām klientu grupām - pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem, kā arī bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.

Pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem projekts piedāvās mājas aprūpi, iespēju izmantot dienas aprūpes centru, iespēju darboties specializētajās darbnīcās, dzīvot grupu dzīvokļos, saņemt īslaicīgus sociālās aprūpes pakalpojumus jeb “atelpas brīža” pakalpojumus, kā arī konsultēties pie speciālistiem, saņemt individuālo vai grupu atbalstu, piedalīties grupu nodarbībās. Lielā mērā tas tiek tendēts, lai šos cilvēkus, ja viņi pašlaik atrodas pansionātos, sagatavotu pārejai uz dzīvi sabiedrībā un iegūtu prasmes pastāvīgai eksistencei. Spert šo soli šiem cilvēkiem palīdzes sociālie mentori.

Bērniem ar funkcionāla rakstura traucējumiem būs pieejams sociālās aprūpes un “atelpas brīža” pakalpojums, sociālā rehabilitācija, iespēja izmantot dienas aprūpes centru.

Paredzams, ka projekta aktivitātes Gulbenes novadā turpināsies līdz pat 2022.gadam. Par pašvaldības dalību projektā “Vidzeme iekļauj” Gulbenes novada pašvaldība līgumu ar Vidzemes plānošanas reģionu ir noslēgusi jau 2016.gada 1.martā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Deputātiņi

Tad jau varēs apgūt līdzekļus gudrās galviņas

pirms 3 gadiem, 2018.08.08 14:46

Vietējās ziņas