Nokopj vētras radītās sekas 1

Kā jau bija solīts, arī Gulbenes novadā svētdien, visu nakti uz pirmdienu un arī tās rītā brīžiem vēl plosījās vējš. Ja varam ticēt meteorologiem, vēja brāzmas brīžiem sasniedza 25 līdz 30 metrus sekundē. Vairāk foto šeit.

Pirmdienas rītā vētrā nolūza milzīgs bērzs pie Gulbenes valsts ģimnāzijas ēkas. Koka zari atsitās pret ēkas fasādi. Bīstami iekāries, koks palika stāvam līdz darbdienas sākumam, apdraudot cilvēkus, kuri riskēja iziet tam pa apakšu.

 

"Dzirkstele" uzrunāja strādniekus, kuri pulksten 9.00 rosījās pie bērza. Viņi sacīja, ka koku sazāģēs ar motorzāģi un ātri tiks ar visu galā. Koks stāvot izskatījies veselīgs, taču tam esot bijusi piepe, kas liecināja, ka stumbrs ir sācis bojāties, tāpēc arī vējš spēja to nolauzt.

 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Gulbenes daļas komandieris Vijārs Griķis "Dzirksteli" informē, ka naktī uz pirmdienu glābēji saukti palīgā Gulbenē, Asarupes ielā, kur bija uz brauktuves uzkritis nolūzis koks.

 

Gulbenes Labiekārtošanas iestādes vadītāja Ligita Miezīte "Dzirkstelei" stāsta, ka viņas strādnieki svētdien un pirmdien gādāja par nolūzuša koku aizvākšanu Gulbenē, Naglenes ielā, stāvlaukumā Dzelzceļa ielā un vecajā kapsētā. Pilsētā novākti tiek arī vairāki lielāki krituši zari. Labiekārtošanas iestādes darbinieki turpina apzināt situāciju Gulbenē.

"Latvenergo" interneta mājas lapā akciju sabiedrības "Sadales tīkls" publicētajā avārijas atslēgumu kartē redzams, ka pirmdienas rītā Gulbenes novadā visvairāk transformatoru punktu skaits, kuros ir reģistrēti elektroapgādes traucējumi, ir Stāmerienā - 20, savukārt Galgauskā - 13, Daukstēs - 6.

 

"Latvenergo" aicina pieteikties informācijas saņemšanai par bojājumiem un plānotajiem atslēgumiem ar mobilā telefona īsziņu. Lai pieteiktos informācijas saņemšanai ar īsziņu un reģistrētu savu mobilā tālruņa numuru, lūdz sūtīt īsziņu ar tekstu REG un jūsu "Latvenergo" līguma Nr. (piemērs: REG 1002003000) uz numuru 8800. Savu mobilā tālruņa numuru varat reģistrēt arī pašapkalpošanās portālā "www.e-latvenergo.lv" sadaļā "Klienta informācija" vai zvanot uz bezmaksas tālruņa numuru 80200400.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Aizkapos jau otro dienu puspuvis elektrības stabs nošķiebies pār ceļu, turas uz goda vārda iekāries vados, draud atstāt veselu ielu bez elektroenerģijas. Latvenergo ir ziņots vairākkārt, atbilde ir ļoti lojāla "vai jūs zināt cik Latvijā ir mājsaimniecību bez elektrības, esiet saprotoši" ārprāts, tiek apdraudēti cilvēki, transports, tiek nodarīts kaitējums, bet Latvenergo ne silts ne auksts...

pirms 8 gadiem, 2011.11.29 13:52

Vietējās ziņas