Nolīst gandrīz mēneša norma

Piektdien Gulbenē fiksētais nokrišņu daudzums sasniedzis 40 milimetrus jeb nedaudz vairāk par ceturtdaļu no pilsētas mēneša normas. Nokrišņu daudzumu, kas tuvs mēneša normai, meteorologi nevienā citā Latvijas vietā netika novērojuši.

Gulbenes meteoroloģiskās stacijas meteoroloģe Rudīte Vaice stāsta, ka piektdien Gulbenē nolijis patiešām ļoti liels nokrišņu daudzums.

 

"Vidējā oktobra nokrišņu norma ir apmēram 53 milimetri. 40 milimetri vienas dienas laikā - tas ir ļoti daudz. Ja 12 stundu laikā nolīst 50 milimetri, tā jau skaitās bīstama parādība, mēs bijām tuvu tam. Lietus nebija stiprs, taču tas lija nepārtraukti visu dienu. Arī sestdien un svētdien pa brīdim vēl uzlija lietus, tādēļ zemākās vietās vēl stāv lieks ūdens, turklāt sinoptiķi labākus laika apstākļus nesola arī šonedēļ," stāsta R.Vaice.

 

Oktobra pirmajā dekādē nokrišņu daudzums arī ir bijis par 3 milimetriem lielāks par normu, šajā dekādē būs nolijusi visa mēneša norma.

 

"Šogad oktobris ir nokrišņiem bagāts. Tiesa, arī pērn oktobrī bija daudz nokrišņu. Kopumā pa mēnesi nokrišņu daudzums sasniedzis 88 milimetrus," stāsta meteoroloģe.

 

"Šis gads vispār ir bijis nokrišņiem bagāts. Pavasarī bija ļoti daudz nokrišņu, arī vasarā tāpat - jūnijā pirmā dekāde bijis bez nokrišņiem, jūlijā - 11 dienas, savukārt augustā - tikai 5 dienas, šķiet, arī rudens būs tāds pats."

 

Šonedēļ sinoptiķi sola mainīgus laika apstākļus. Rīt pāri Latvijai pārvietosies jauna ieplaka, kas atnesīs mākoņainu un lietainu laiku, arī brāzmainu vēju. Tiesa, nedēļas beigās, veidojoties nelielam augsta spiediena atzaram, paspīdēs saulīte.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas