Nomedī jau 19 lūšus 8

Brīvdienās Stradu pagastā nomedī divus lūšus, Daukstu pagastā - vienu lūsi.
Kopš lūšu medību sezonas sākuma 1.decembrī Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijā līdz pirmdienai, 17.janvārim, bija nomedīti 19 lūši, informē virsmežniecības inženieris medību un iekšējās kontroles jautājumos Laimonis Kļaviņš. Vairāk foto šeit.

 

Gulbenes novadā nomedīti 5 lūši "Gulbenes mežniecības teritorijā šajā sezonā jau ir nomedīti 4 lūši, turklāt 3 no tiem - pagājušajās brīvdienās - sestdien pa lūsim nomedīts ir Stradu un Daukstu pagastā, un arī svētdien viens lūsis ir nomedīts Stradu pagastā. Vēl Gulbenes novada teritorijā viens lūsis ir nomedīts Lejasciema mežniecības teritorijā," stāsta L.Kļaviņš.

 

Viņš atklāj, ka visveiksmīgākie lūšu medībās ir bijuši Alūksnes puses mednieki - Alūksnes mežniecībā līdz šim ir nomedīti 5 lūši, Bejas mežniecībā - 7 lūši. Vēl 2 lūši ir nomedīti Viļakas mežniecībā. Kopš 1.janvāra - tātad šajā gadā - jau ir nomedīti 7 lūši. Mūsu virsmežniecības teritorijā vēl ir atļauts nomedīt 11 lūšus.

 

"Mūsu pusē šo dzīvnieku ir pietiekami daudz. Alūksnes pusē, piemēram, visi lūši pārsvarā ir nomedīti Jaunannas mežu masīvos. Medniekiem, protams, traucē dziļais sniegs un arī nokļūšana mežā ir sadārdzinājusies, jo benzīna cenas ir ļoti pieaugušas, taču līdz lūšu medību sezonas beigām (līdz 31.martam) vēl ir laiks," saka L.Kļaviņš.

 

Lūšu ir ļoti daudz

Sestdien Stradu pagasta teritorijā lūsi nomedīja mednieku kluba "Ievugrava" biedrs Jānis Augstkalns.

 

"Daži mednieki bija noskatījuši pēdas un aprēķinājuši, kur lūsis varētu būt. Tad visi devāmies turp, un veiksme nospīdēja man. Pēc ilgākiem gadiem šis man ir jau otrais lūsis. Tā bija apmēram trīs gadus veca lūšu māte. Lūšu te ir daudz, viņi ir diezgan daudz savairojušies. Pirmais lūsis gan man bija lielāks, taču arī šī būs skaista trofeja," atzīst J.Augstkalns.

 

Arī svētdien "Ievugravas" medniekiem bija izdevies iekreisēt divus lūšus. Viens lūsis tika arī nomedīts. Šoreiz gan pie lūša trofejas tika viesmednieks no Litenes mednieku kluba Kaspars Naglis.

 

"Esmu ne reizi vien piedalījies lūšu medībās, taču šis ir mans pirmais nomedītais lūsis. Katra mednieka sapnis ir lūša trofeja. Esmu samērā jauns mednieks, taču prieks, ka jau ir uzsmaidījusi veiksme tikt pie lūša," saka K.Naglis.

 

Jāizmanto katra iespēja

Sestdien Daukstu pagastā lūsi nomedīja Stradu mednieku biedrības mednieks Raivis Timofejevs.

 

"Sniega ir daudz un ir grūti izstaigāt mežus, taču mēs pāris jaunāki puiši nolēmām izbraukt ar slēpēm un mums izdevās iekreisēt divus lūšus. Un atkal veiksme uzsmaidīja man. Šis man ir jau otrais lūsis. Svētdien bija iespēja tikt arī pie trešās lūša trofejas, taču šoreiz dzīvnieks aizgāja man nedaudz garām," stāsta R.Timofejevs.

 

"Arī pirmdien devāmies meklēt lūšus, taču pēdas pazuda un diemžēl neizdevās tos dabūt. Brauksim arī turpmākajās dienās. Lūšu mūsu puses un blakus kolektīvu platībās ir ļoti daudz. Drīz viņi būs izķēruši visus buciņus. Šī ziema jau tāpat ir smaga buciņiem, tādēļ medniekiem vajadzētu mēģināt izmantot katru iespēju doties lūšu medībās."

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Ģerevņa

Ja meža zvērus nemedīs, tad viņi savairosies tik daudz, ka mežā tiem visiem nebūs vietas. Un viņi nāks uz pilsētu, viņiem trūks barības un sāks slimot ar visādām slimībām. Savas slimības viņi pielaidīs mums... Vai Tu, Elīna, Madara un 24.01.2011. 09:11:45 gribētu slimot ar trakumsērgu??? To nevar izārstēt un jūs nomirsiet mokošā nāvē. Ja medīs tikai "ēdamos" dzīvniekus, tad savairosies plēsēji, un atkal scenārijs tas pats... Lai kā man patiktu minkas es neesmu pret dažu nošaušanu... un bebrus šaujat kaut visus.

pirms 10 gadiem, 2011.01.25 15:41

!!!

Tak ko tu te muldi ,ja lūšus nešaus pēc gadiem būs viņu tik daudz ,ka tādas stirnas vispār Latvijā vairs nebūs un mežacūkas 3 līdz 4-trām reizēm mazāk.
Un ko tad rakstīs-BAIGIE MEDNIEKI NEVAR LŪŠUS NOŠAUT!!!

pirms 10 gadiem, 2011.01.24 14:34

Baigie varoņi...Ar ieročiem pret neaizsargātiem dzīvniekiem.Vesels bars medī vienu lūsi.Fui!

pirms 10 gadiem, 2011.01.24 09:11

ziga draudzenes draugs

ka tik tu nebūtu tas ziemeļbriedis zigi, kura draudzene labprāt ieskrien pie manis uz tējas palku

pirms 10 gadiem, 2011.01.21 09:24

zigis

es dažam labam medniekam esmu uzlicis tādus ragus,ka pat ziemeļbriedim bibis novītīs...
tā,ka mednieku kungi tā tik turpināt :):):)

pirms 10 gadiem, 2011.01.21 02:08

!!!

Elīna-- ja nepatīk KO TU LIEN TAD IEKŠĀ(KĀ VARONE) ,lai visiem te uzrakstītu te baigos komentārus.Tak visiem MEDNIEKIEM nospļauties par tiem stulbajiem komentāriem ,jo viņi(mēs) zinām kā ir jāizkopj meži, dzīvnieki Latvijā!!Tātad ej TU...

pirms 10 gadiem, 2011.01.20 18:00

Kamēr tie 'auni' pa mežiem meklē alņu ragus,viņu sievas liek viņiem 'ragus'!

pirms 10 gadiem, 2011.01.20 05:50

Elina

ehh,atradusies nu varoni,dziivnieku nogalinaataaji~!

pirms 10 gadiem, 2011.01.20 00:41

Vietējās ziņas