Nominē “Latvijas lepnumam 2014” 25

“Latvijas lepnumam 2014” ir pieteikta gulbeniete Ilga Vanuška, kura no savas pensijas uztur zupas virtuvi trūcīgajiem.

Jau vairākus gadus pasākumā “Latvijas lepnums” tiek godināti pašaizliedzīgie un apņēmīgie cilvēki, kas kādam ir nesavtīgi palīdzējuši nelaimē, devuši cerību, iedvesmojuši vai piepildījuši klusu sapni.


“Latvijas lepnumam” I.Vanušku pieteica gulbenietis Sergejs Mollers. Pieteikuma vēstulē viņš raksta, ka I.Vanuška ir cilvēks ar plašu sirdi – no niecīgās pensijas viņa palīdz visiem Gulbenes izsalkušajiem. “Kopā ar dzīvesbiedru ierīkojusi zupas virtuvi un katru dienu vaiga sviedros cenšas, lai pabarotu vairākus desmitus cilvēku. Latvijai jālepojas ar tādu cilvēku!” savā pieteikuma vēstulē raksta S.Mollers.

I.Vanuška “Dzirkstelei” neslēpj, ka ir aizkustināta līdz asarām.


“Kad man piezvanīja no “Dienas” un to pateica, es nevarēju parunāt. Viņi klausulē teica, Ilgas kundze, kur jūs palikāt?” atceras I.Vanuška, kura bija tik pārsteigta, ka sākumā nevarēja pat parunāt. Arī 2009.gadā viņa tika pieteikta “Latvijas lepnumam”.


I.Vanuška stāsta, ka katru dienu siltas pusdienas paēst nāk diezgan daudz cilvēku. Tie ir aptuveni 40 cilvēki dienā, tajā skaitā arī bērni. Nāk pusdienot ne tikai no pilsētas, bet ir arī tādi, kas brauc no pagastiem.


“Viņiem laikam ir brīvbiļete autobusā,” spriež I.Vanuška.


Viņa stāsta, ka tagad gaidot, kad pašvaldība piešķiršot telpas.


“Līdz šim Arvīds Grīslis ir atdevis savu virtuvi, lai es varētu rūpēties par citiem. Liels paldies viņam par to! Ja tiks piešķirtas telpas, tad strādāšu, ja nepiešķirs, tad gan nezinu, kā būs. Ceru, ka pašvaldība atbalstīs mani ar telpām,” saka I.Vanuška un atzīst, ka lai arī par trūcīgajiem rūpējas vai vairākus gadus, joprojām nav nogurusi to darīt un palīdz citiem ar prieku.

Pievieno komentāru

Komentāri 25

Gunta Kerane Litenes pagasts

Savu bijuso darba deveju pazistu jau sen, Ilga ir loti labsirdig un komunikabla sieviete, visu cienu vinai un veselibu!

pirms 6 gadiem, 2014.11.16 20:11

Ilze

Un nav jau nevienam noslepums ka no saziedotas partikas taisa un tirgo porcijas.Zdz,Elvi puķu bode,poliklinikas darbinieki....

pirms 6 gadiem, 2014.11.17 11:30

mmm

Lai izvairitos no ziedosanas kopeja katla, es vienmer ziedoju konkretam cilvekam personigi. Esmu piedzivojis, ka ziedota naudina aiziet ne tiem merkiem

pirms 6 gadiem, 2014.11.17 13:12

varpina

pec likuma butu jadoma cocialai darbiniekiem. vini nepar ko nedoma tikai algas sanem un gudri runa. pa majam ir pabraukajusi un apskatijusi ka dzivo vientuli cilveki protam kad ne

pirms 6 gadiem, 2014.11.17 13:59

uuu

cik tad liela taaaaaaa pensija ja katru dienu pabaro 40 cilvekus

pirms 6 gadiem, 2014.11.17 15:15

Strādājošā

Visi pensionāri knapi galus kopā velk un vēl bērni un mazbērni palīdz kā var,bet cik tad liela pensija ir šai kundzei?Un bildītē skatos,ka tur sēž un ēd tāda vecuma cilvēki,kam vēl strādāt un strādāt,ja vien kāds no viņiem nav invalīds.

pirms 6 gadiem, 2014.11.17 16:36

Jānis

Paldies Vanuškas kundzei,jo viņa ir to pelnījusi!!!!!!!!!!!

pirms 6 gadiem, 2014.11.17 21:32

Daina

Lauku cilvekiem jabeidz ziedot lauku labumus,ta radzes cik ilgi vel noturesies ta virtuve,jo porcijas patiesam vina tirgo!Jaklape ciet ta virtuve,ticat man ,ne jau par savu naudu vina Gulbenes bomzus baro!

pirms 6 gadiem, 2014.11.17 22:02

Juris

Lasu un brīnos par bezgalīgo skaudību un nenovīdību. Gribētu gan zināt, vai kaut viens no šiem Vanuškas kundzes pēlējiem kaut reizi dzīvē ir pasniedzis palīdzīgu roku kādam grūtībās un trūkumā nonākušam cilvēkam. Anonīmi ķengāties netā jau gan nav nekāda māksla, pamēģiniet kaut viens no jums diendienā stāvēt pie plīts, cept, vārīt, pēc tam izejvielas gādāt u.t.t. Un ja arī kādas porcijas tiek tirgotas, neredzu tur galīgi neko nosodāmu, kaut kādi ienākumi taču galu galā arī ir vajadzīgi, lai pabarotu tos, kas par savu porciju samaksāt nevar. Nevienam nenovēlu nonākt tādā situācijā, lai būtu jāmeklē šādas virtuves palīdzība, bet Vanuškas kundzes priekšā dziļi noliecu galvu un no visas sirds piekrītu, ka viņa ir noteikti pelnījusi būt Latvijas lepnuma rindās. Bet tiem ķengu maisiem gribu vēlreiz atgādināt - nespļaujiet dievam acīs, šodien jūs varbūt sēžat pie bagātīgi klāta galda, bet rīt var nākties svešiem maizes riecienu lūgt. Neviens no tā nav pasargāts.

pirms 6 gadiem, 2014.11.18 18:23

Pārdomas

gribētos zināt vai kāds no šiem ēdājiem vasarā ir atnācis šai kundzei palīdzēt izravēt dārzu,apliet dārzeņus?Un vai tie ēdāji arī nevarētu pastāvēt pie tās plīts vai viņi var tikai glāzītes cilāt.STRĀDĀT VAJAG,BET NE DZĪVOT UZ MŪSU NODOKĻU NAUDAS UN ZUPĀM!

pirms 6 gadiem, 2014.11.18 20:28

Hei!

Super,Juri!!!!!!!!!!!!! Malacis,ka tik pareizi uzrakstīji. Visu cieņu Vanuškas kundzei.

pirms 6 gadiem, 2014.11.19 09:32

*****

Vai viņa maksā nodokļus par tiem pakalpojumiem, ko sniedz par maksu? Pusdienas ar klāt pievešanu var pasūtīt pie viņas pa telefonu. Un kādos apstāklos tiek gatavotas šīs pudienas? Un kā ar tiem darbiniekiem, ko nelegāli nodarbina šī persona? Vai cilvēku, kas neievēro likumus var nominēt apbalvojumam??????

pirms 6 gadiem, 2014.11.19 11:53

zzz

Neviens par zupas vārīšanu trūcīgajiem Ilgas kundzei nemaksā, Nepietiek vien ar saziedoto , kādam arī jāpagatavo.

pirms 6 gadiem, 2014.11.20 11:19

Tas nozīmē, ka kundze nodarbojas ar komercdarbību un katram komersantam ir jāmaksā nodokļi.

pirms 6 gadiem, 2014.11.20 15:52

nu jaa

bilde ta neko visi jauni speka gados pabalstu nodzer tad par brivu zupa vot nabagi

pirms 6 gadiem, 2014.11.19 12:26

Nodoklis

A kāpēc viņiem darbu meklēt,pabalstus dod,drēbes dod,redz arī paēst var atnākt.Neko nesaku,ja tur ēstu pensionāri,kuriem nav tuvinieku,bet tie,kas redzami šai bildītē-rokas ,kājas ir...

pirms 6 gadiem, 2014.11.19 17:56

Inita A.

Ja,gadiem staiga est viens un tas pats kontingents.Jaklape ciet ta virtuve.Viestura iela daudz pamestu darziņu,vot lai viss tas kontingents iekop sev darziņu un nopelna paši sev iztiku.Šodien Bez Tabu ar ieradies bij filmet,nu ceru ka nakamais bus Neka Personiga.Tomer interesanti kada kundzei pensija,ka spej gadiem barot dzerajus un slaistus!!!

pirms 6 gadiem, 2014.11.19 17:57

V.A.

pats esmu pircis maksas porcijas no tas virtuves,kartupeliši ar gaļiņu,merciti.Bet pa vasaru reizem nebij pirma svaiguma ta mercite...vairs neperku.Ari esmu par to lai cilveki neko neziedo zupas virtuvei.Pirku jo domaju ka viss oficiali,bet redz kas izradas...un vel tikusi par Latvijas lepnumu.Tad jau viņa ceru valstij maksa nodokļus par to ko iztirgo!!!

pirms 6 gadiem, 2014.11.19 18:26

aina

kādi skaudīgi cilveki mūsu vidū.Cilvēks dara labu darbu,nesēž uz dīvāna,bet jūs redzat tikai to,kur piekasīties.Godīgi nodokļus maksā tikai tie,kas sēž valsts iestādēs,jo par viņiem to samaksā valsts.Pamēginiet visi neapmierinātie pastrādāt privātā sektorā un samaksāt visus nodokļus kuri ir aplikti no valsts.Ticiet-ilgi nepavilksiet.Ta ka es neredzu nekā slikta,ja kādu porciju arī pārdeva.Veiksmi Ilga,tu esi kolosāla!

pirms 6 gadiem, 2014.11.20 08:24

Daudziem

Nav jau runa par to, ka palīdz cilvēkiem, vai viņa ir kolosāls cilvēks, par to neviens nešaubās, bet par to, ka ir kaut kas kas ziedo un ziedotais aiziet ne tiem paredzētajiem mērķiem...saprotu, ka nodokļus nav iespējams nomaksāt, tad paliec ar pliku pakaļu un mīnusos...bet padomājiet no tā ziedotāja puses, vai tas ir godīgi, par pārējo lai viņa dara kā vēlas, lai gatavo, lai tirgo man piem ir vienalga, bet vai to produkciju vajag no ziedotājiem ņemt kā te saka...

pirms 6 gadiem, 2014.11.20 09:13

Daina

Tieši ta!Ja jau tik liela pensija tad lai gada no tas visu un neludz lai cilveki ziedo.Jo piepelnas tieši no ziedota.

pirms 6 gadiem, 2014.11.20 10:36

saule

Protams, ka tas ir apsveicami, kādam palīdzēt, taču...ar tādām lietām tiešām būtu jānodarbojas attiecīgajiem dienestiem...manuprāt šis kontingents tiek vēl vairāk izlaists, pabalsti, drēbes...ir tikai pienākas, bet, kur paliek pienākumi...

pirms 6 gadiem, 2014.11.20 15:55

tieši tā

šī kundze to visu tikai sekmē un ja tas tā turpināsies,tādu cilvēku būs vēl vairāk!

pirms 6 gadiem, 2014.11.21 10:07

Vietējās ziņas