Noņem analīzes notriektajām meža cūkām

Trešdien rīta pusē uz Madonas šosejas, netālu no Gulbenes robežas, bija vērojama ļoti nepatīkama aina – nobraukti divi meža cūku sivēni.

Ja apmēram pulksten 10.00 tie notriekti gulēja uz ceļa un automašīnu vadītāji tiem centās apbraukt apkārt, tad jau pēc neilga laika šī vieta operatīvi tika norobežota. To paveica “ceļinieki”.


VAS “Latvijas Autoceļu uzturētājs” Alūksnes ceļu rajona Gulbenes nodaļas vadītājs Rolands Luiks norāda, ka tas ir viņu pienākums norobežot satiksmei bīstamas vietas, un arī dzīvnieks uz ceļa ir satiksmei bīstams.


Par notikušo “ceļinieki” ziņojuši arī Pārtikas un veterinārā dienesta Austrumvidzemes pārvaldei. Tajā “Dzirkstele” noskaidroja, ka dienests noņēmis paraugus izmeklēšanai uz Āfrikas cūku mēri, cik tas bijis iespējams, jo sivēni bija pamatīgi sašķaidīti uz ceļa. Dienests arī dezinficējis šo vietu un cūku līķi ir aizvesti prom.


Dienestā spriež, ka sivēni esot bijuši nelieli, visticamāk, ka šāgada metiena. Izskatoties, ka sivēni notriekti agri no rīta. Tie, iespējams, barā skrējuši pāri ceļam, un pēdējos divus aizķērusi mašīna. Visticamāk, automašīnas šoferis tumsā nav tos pamanījis, savukārt vēl citi turpinājuši tumsā braukt pāri notriektajiem sivēniem. Dienestā stāsta, ka ir bijuši gadījumi, kad meža cūkas tiekot atrastas beigtas lauka vidū vai mežā, bet šādi - uz ceļa, turpat netālu no pilsētas – tas esot pirmais gadījums.


Saistībā ar Āfrikas cūku mēra izplatīšanos Latvijā valdība, izdarot grozījumus Ministru kabineta noteikumos, augustā noteica ārkārtas zonas paplašināšanu. Āfrikas cūku mēra ārkārtējās situācijas teritorija tika noteikta arī Gulbenes novadā.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas