Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nopērkot izsolē, varēs maksāt pa daļām 1

Bijušo Stradu pamatskolu, kura slēgta pirms astoņiem gadiem, tagad varēs nopirkt izsolē par 20 700 eiro. Pēdējā izsolē pašvaldība cerēja izsolīt ēku par 23 000 eiro, taču nebija pieteicies neviens pretendents.

Turklāt tagad būtiska atšķirība būs tā, ka par izsolē iegādāto īpašumu pircējam būs dota iespēja norēķināties pakāpeniski saskaņā ar atmaksas grafiku. To ierosinājis Gulbenes novada domes deputāts Dzintars Poļaks.

Vakar, 21.septembrī, Gulbenes novada deputāti par to runāja tautsaimniecības komitejas sēdē. Komitejas loceklis D.Poļaks balsojumā par šo jautājumu nepiedalījās, vien izteicās, ka pašvaldība ir ieinteresēta tikt pie naudas kaut vai pa daļām, ja nevar tikt pie visas kopsummas uzreiz. Pārējie deputāti skaļi komentēja, ka, iespējams, D.Poļakam ir interese par izsoles objektu.

Domes Administratīvi juridiskās nodaļas vadītāja Vita Kravale pauda - izsoles noteikumos var ierakstīt, ka norēķināties varēs pa daļām. Taču tad likums paredz 6 procentu piemērošanu summai. Īpašuma pircējam sākotnēji būs jāsamaksā 10 procenti no visas īpašuma iegādes summas.

Galīgais lēmums par kārtējās izsoles rīkošanu, sākumcenas apmēru un un pārējo vēl jāpieņem 29.septembra domes sēdē. Bijusī Stradu pamatskola atrodas 7 kilometru attālumā no Gulbenes. Tā stāv stratēģiski izdevīgā vietā – Gulbenes-Rēzeknes šosejas malā. Šis īpašums ar nosaukumu “Stradiņi” sastāv no zemesgabala 3,54 hektāru platībā, bijušās skolas ēkas, internāta, saimniecības ēkas un šķūņa. Skolas ēkai ir trīs stāvi, kopējais apbūves laukums - 618,9 kvadrātmetri, ārsienas veidotas no laukakmeņu mūra. 2007. un 2008.gadā tika nomainīti skolas un internāta ēkas logi un durvis, sakārtota ēdināšanas telpa. Ēkām ir malkas apkures krāsnis. Divus gadus pirms skolas slēgšanas tai tika nomainīti logi un ieejas durvis. Saskaņā ar Latvijas Nacionālā arhīva informāciju skola “Stradiņu” ēkā bijusi, sākot no 1944.gada. Stradu pamatskolas vēsturiskais nosaukums ir Vecgulbenes pagasta Krusta nepilnā vidusskola. 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas