Nopietni cietuši vairāki cilvēki

Pagājusī nedēļa mediķiem bijusi ļoti saspringta. Viņi steidza palīgā bērniem un pieaugušajiem. Ir gūtas dažādas traumas, cilvēki cietuši no karstuma un lapseņu dzēlieniem.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra vadītāja vietniece Sniedze Bračka stāsta, ka smags negadījums noticis 8.jūlijā Lejasciema pagastā. Tur traumu guvis 6 gadus bērns. "Tēvs strādājis ar siena presi. Bērns tajā brīdī piekļuvis pie sienas preses un guvis vaļēju apakšstilba kaulu lūzumu. Par laimi, bērns netika klāt rotējošajam mehānismam. Lūzums ir diezgan komplicēts, un mediķi bērnu uzreiz aizveduši uz Rīgu," stāsta S.Bračka.


Pagājušajā nedēļā Stradu pagastā, dzērumā kārtojot attiecības, augšstilbā tika sadurts vīrietis. Mediķi cietušo nogādājuši Balvu slimnīcā.


Ātrās neatliekamās palīdzības mediķu palīdzība bija nepieciešama arī kādam gados jaunam vīrietim, kuram kļuvis slikti karstuma ietekmē. Vīrietis strādājis savā saimniecībā traktorā. Atrodoties slēgtā telpā, traktora kabīnē, viņam kļuvis slikti. Cietušais aizvests uz Balvu slimnīcu. S.Bračka atgādina, ka karstā laikā kļūt slikti var ne tikai sauļojoties un atpūšoties ārā, pie dabas, bet arī atrodoties slēgtās telpās. "Karstā laikā ir jābūt ļoti uzmanīgiem!" uzsver S.Bračka.


Vairāki cilvēki ir guvuši traumas krītot no velosipēdiem, daudzi cietuši arī no lapseņu un bišu dzēlieniem. Ātrā palīdzība katru dienu saņem izsaukumus, kad no lapseņu vai bišu dzēlieniem ir cietuši cilvēki.

 

Piemēram, 6.jūlijā, Beļavas pagastā kādam vīrietim lapsenes dzēliens izraisījis vidēji smagu alerģiju. Viņu mediķi nogādājuši Balvu slimnīcā. "Lapsenes dzēliens var izraisīt lokāla rakstura, vidēji smagu un pat ļoti smagu alerģiju," brīdina S.Bračka.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas