Norit slimnīcas rekonstrukcija

Gulbenes slimnīcas ēkas iekšpusē jau norit un arī ārpusē tūlīt sāksies rekonstrukcijas darbi, kuri bija paredzēti vēl tajā laikā, kad SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība" vadīja Mudīte Jaceviča.

Uz jautājumu, vai finansējums tiks dalīts pusi uz pusi Balviem un Gulbenei, šobrīdējā slimnīcu apvienības vadītāja Alīda Vāne saka, ka nevar to precīzi pateikt, turklāt viņai šāds dalījums liekas nepieņemams, jo kā vienu, tā otru slimnīcas ēku izmanto gan gulbenieši, gan balvenieši. "Nauda tiek izmantota tā, lai tā nestu pēc iespējas lielāku labumu," saka A.Vāne.  

Rekonstrukcijas gaitā Gulbenē plānots slimnīcas ēkai pārbūvēt apkures un ventilācijas sistēmu, elektroinstalāciju, remontēt telpas, mainīt jumta segumu. Tiks veidotas jaunas uzbrauktuves, lai ērti varētu pārvietoties cilvēki ar kustību traucējumiem. Notiks arī pārbūve, lai būtu iespējams otrajā stāvā ar pacientu no lifta tālāk virzīties pa slimnīcas ēku kā uz vienu, tā uz otru pusi.

 

Kopumā ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu slimnīcu ēkās Balvos un Gulbenē plānots ieguldīt aptuveni 2,4 miljonus latu, no kuriem pašu finansējumam jābūt 15 procentu apmērā. Nauda paredzēta gan ēku rekonstrukcijai, gan medicīnas iekārtām. Gan projektēšanai, gan būvniecības uzraudzībai un paši būvniecībai tika rīkots atklāts iepirkums. Rekonstrukciju Balvu un Gulbenes slimnīcu ēkās ir paredzēts pabeigt nākamajā pavasarī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas