Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nosaka bargāku sodu

Par neatļautu meža atmežošanu ar nākamā gada 1.janvāri Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredzēts bargāks sods. Fiziskām personām par neatļautu meža izciršanu sods būs no 500 līdz 3000 latiem, bet juridiskām - no 1000 līdz 7000 latiem.

Šobrīd fiziskās personas par meža zemju patvaļīgu transformēšanu citos lietošanas veidos varēja sodīt ar naudas sodu no 50 līdz 500 latiem, bet juridiskās personas - no 500 līdz 3000 latiem.

 

Bargāks sods noteikts arī par meža neatļautu atmežošanu jūras aizsargjoslā, mikroliegumā vai īpaši aizsargājamā dabas teritorijā. Tad naudas sods attiecīgi ir no 1000 līdz 5000 latiem fiziskām personām, bet juridiskām personām - no 5000 līdz 10 000 latiem.

 

Kā informē Saeimas Preses dienests, paaugstinātais naudas sods par meža neatļautu atmežošanu tiks piemērots ar 2013.gada 1.janvāri.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas