Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nosaka satiksmes ierobežojumus uz pašvaldības ceļiem 2

Sakarā ar sliktajiem laika apstākļiem līdz šā gada 1.maijam noteikti satiksmes ierobežojumi uz Gulbenes novada pašvaldības ceļiem Lejasciema pagastā. Braucējus neapmierina arī grants seguma valsts ceļi.

Kravas automobiļiem aizliegts braukt pa autoceļu Lembupe-Ledupe jeb Salmaņu ceļu, kura garums ir 4,52 kilometri. Minētais aizliegums jāievēro, braucot arī pa šoseju P34-Ratenieki, 3,40 kilometru posmā.

Par satiksmes ierobežojumiem uz citiem novada pašvaldības ceļiem Gulbenes novada dome pieteikumus pagaidām nav saņēmusi.

“Mums bija svarīgi, lai pagastu pārvalžu vadītāji operatīvi varētu noreaģēt, uz rīkojuma pamata slēdzot šos pašvaldības ceļus. To viņi nepieciešamības gadījumā arī dara. Par satiksmes ierobežojumiem uz citiem pagasta ceļiem man šobrīd informācijas nav, bet tas nenozīmē, ka rīt vai parīt nevar parādīties vēl kāds līdzīgs paziņojums. Pamatideja bija, kā jau teicu, lai pašvaldību vadītāji spētu rīkoties operatīvi. Vakarā viņi novērtē ceļus un jau nākamās dienas rītā ir informācija par satiksmes ierobežojumu kādā no ceļa posmiem. Lai vairs nav garais process, kāds tas bija savulaik, ka lēmums par satiksmes ierobežojumu uz pašvaldības ceļiem obligāti ir jāapstiprina domes deputātiem. Tas bija muļķīgi. Kamēr tika gaidīta domes sēde, ceļš jau bija pagalam,” uzskata Gulbenes novada domes Īpašuma pārraudzības nodaļas vadītājs Alvils Pētersons.

Šinīs dienās satiksmes ierobežojumi tiks noteikti arī uz vairākiem Stradu pagasta pašvaldības ceļiem. Pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis informē, ka jau vakar salūkotas aizlieguma zīmes to uzstādīšanai. “Kravas automobiļiem ierobežojumus nāksies ievērot uz brauktuves Balvu- Rēzeknes ceļš, uz ceļa Liepulejas-Dālderi-Stāķi un Stradu skola-Antani. Šie ir tie pašvaldības ceļi, kur šādā laikā katru gadu ir problēmas, tāpēc nākas noteikt ierobežojumus,” saka J.Duļbinskis.

“Ir pēdējais brīdis noteikt satiksmes ierobežojumus. Visu laiku gaidījām un cerējām, ka laiks kļūst aukstāks, bet nekā. Ceļi ir katastrofāli, tāpēc ierobežojuma zīmes liksim uz ceļiem Kordona-Aurava-Sils, Litene- Jaunsilenieki un uz Elstu ceļa. Man ir žēl to uzņēmēju, kuriem izšķīdušie ceļi traucē darbu,” saka Litenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Lapiņš.

Druvienas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Graumanis stāsta, ka pagaidām satiksmes ierobežojuma zīmes vēl neesot uzliktas, bet, turpinoties šādiem laika apstākļiem, to nākšoties darīt. “No Pērles Rankas virzienā pārvietojas kravas transports, tāpēc nāksies satiksmi ierobežot uz ceļa Pērle-Aldari-Aizvēji-Ziemeļi. Ja tā nebūtu, zīmes varētu arī nelikt. Uzskatu, ka valsts ceļi arī ir ārprātīgi,” kritizē J.Graumanis.

Līgo pagasta pārvaldes vadītājs Uldis Doņuks klāsta, ka šī iemesla dēļ šinīs dienās esot sazinājies ar VAS “Latvijas Valsts ceļi” Vidzemes reģiona Gulbenes nodaļas vadītāju Laimoni Aumeisteru un informējis par slikto brauktuvi Aņķupene-Daukstes-Līgo. “Es pats vakar braucu pa to ar otro ātrumu. Vienojāmies, ka sekosim šī ceļa stāvoklim un nākamās nedēļas sākumā noteiksim satiksmes ierobežojumus. Tas, ka arī pašvaldības ceļi šobrīd ir slikti, tas arī ir skaidrs,” saka U.Doņuks.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

nodokļu maksātājs

Tad gan jaunums-sliktos laika apstākļos izšķīst ceļi. Šos bezseguma ceļus neviena pašvaldība ne labo,ne atjauno,ne uztur...bet,naudu par to saņem!Ja jau tie ceļi izšķīst,neviens kokvedējs arī tur vairs nevar izbraukt...ja nu tikai traktori. Par ceļu slēgšanu jāpaziņo iepriekš,lai visi,kam tur notiek darbs, laicīgi var saprast,ko darīt. Nav liela māksla kaut ko aizliegt,ierobežot uz nenoteiktu laiku!

pirms 4 gadiem, 2016.02.15 21:32

foto

Foto redzams Madonas šosejas pirmais kilometrs.

pirms 4 gadiem, 2016.02.15 22:31

Vietējās ziņas