Noskaidro „Gada izrādi”

Rajona amatierteātri apliecina dzīvesprieku un talantu
Gulbenes rajona amatierteātru skate notika 25.aprīlī. Priecēja fakts, ka teātrim Gulbenē ir savi atbalstītāji, kas šo dienu veltīja izrāžu skatīšanai. Tāpat kā iepriekšējos gados izrādes vērtējoši skatījās arī Gulbenes Tautas teātra aktieri, kas pēc katras izrādes piešķīra „Zelta aktiera" titulu un ziedu salona „Kolāža" vadītājas Ailitas Brezinskas sarūpētās balvas.

Lizuma pagasta dramatiskais kolektīvs „Daiva" rādīja Dž.Patriks „Dīvainā misis Sevidža" (režisore es). Kolektīvs parādīja, ka ir spējīgs tikt galā un lieliski iestudēt nopietnu dramaturģijas materiālu. „Zelta aktiera" tituls - Feri lomas atveidotājai Evai Jeremītei.


Nākamais savu sezonas darbu skatītājiem rādīja Rankas pagasta amatierteātris „Rameka" (režisore es). Rancēnieši iestudējuši latviešu dramaturga A.Miglas mūsdienu sāgu „Mīlestības līkloči. Gaiša, humoristiska un zināmā mērā pat krāšņa izrāde. „Zelta aktieris" - Kaspars Loginovs, kas attēloja galveno ģimenes vīru un mīlnieku Jāni.

Pagājuša gadsimta sākuma latviešu dzīvi un tā laika precību un mīlas lietas izrādīja Lejasciema pagasta amatierteātris „Paradokss" (režisore Ineta Krastiņa). Skatītāji līksmi un atraktīvi juta līdzi J.Palēviča „Preilenītei", smejot par visos laikos esošu izmanīgu un runātīgu ļautiņu izdarībām, priecājoties par skaistām krogus meitām un intrigu pilniem notikumiem. "Zelta aktiera" tituls - Kalna Dārtai, ko atveidoja Sandra Brieže.


Pēc vairāku gadu pārtraukuma skatē piedalījās arī Beļavas pagasta dramatiskais kolektīvs „Pilskalns" (režisore Biruta Rukmane), kura spējusi iesaistīt teātra spēlēšanā visu paaudžu pagasta cilvēkus. Viņu izpildījumā latviešu dramaturģijas klasika - R.Blaumanis „Trīnes grēki", pamatīgs darbs ar visiem zināmo, mīļo Trīnes, Ābrama tēlu atkaliedzīvināšanu uz skatuves. „Zelta aktiera" tituls - Madei, ko tēloja Sarmīte Viduce.


Skates beigu daļa turpinājās Stāmerienas klubā, jo pērn tieši šī pagasta teātris izpelnījās Gulbenes rajona „Gada izrādes" titulu. Pirmie Stāmerienas klubā A.Bankas krimināltrilleri „Barona Bundula atgriešanās" rādīja Litenes pagasta amatierteātris „Nebēdnieki" (režisore Sarmīte Locāne). Kā allaž vitālie litenieši ar nebēdnīgu un atraisītu prieku izspēlēja dažādās dzīves situācijas. „Zelta aktiera" tituls - Ķēvīša dzīvesbiedrei, ko veiksmīgi attēloja Maija Leimane.


Kā jau saimniekiem pienākas izrāžu dienu noslēdza Stāmerienas pagasta amatierteātris „Spēle" (režisore Astrīda Vilciņa) ar V.Rūmnieka un M.Līcītes mūziklu „Brēmenes muzikanti", kam orģinālmūziku sacerējusi Daira Karole. „Zelta aktiera" godu izpelnījās laupītāja, ko atveidoja Gunta Lasmane.


Katra rādītā izrāde bija vienreizēja, neatkārtojama un nesalīdzināma, jo ikviens pagasta teātra kolektīvs visu sezonu strādājis godam, kā arī iesaistījis jaunus dalībniekus. Ikviens, kas reiz kāpis uz skatuves, saprot, cik spēcīgai personībai jābūt aktierim. Visas izrādes noskatījās teātra skates eksperts Didzis Jonovs, kas izteica savu vērtējumu par pēdējām četrām izrādēm. Sakot, ka labākās izrādes noteikšana arī ir tāda veiksmes spēle, viņš izvirzīja priekšplānā divus kolektīvus - Lejasciema un Litenes.

 

Gaišas konkurences pavadīta un veiksmīgāka izrādījās režisores S.Locānes roka - šīssezonas Gulbenes rajona teātru skates „Gada izrādes" tituls tika A.Bankas izrādei „Barona Bundula atgriešanās". Eksperts visiem aktieriem sacīja pozitīvus vārdus, ka laimīgi ir tie, kas spēlē teātri, jo šajos laikos 90 procenti cilvēku tikai eksistē, pievēršoties tikai sadzīviskajai un materiālistiskajai izdzīvošanai.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas