Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Notārs varēs šķirt laulību

Laulības šķiršanu bezstrīdus kārtībā pie notāra varēs veikt jau ar nākamā gada 1.februāri. Laulātie, kuri vienojušies šķirt laulību, to varēs nokārtot, nevēršoties tiesā, bet gan pie notāra.

Strīdus gadījumā, tāpat kā iepriekš, laulību varēs šķirt vienīgi tiesa. Pēc iesnieguma saņemšanas par laulības šķiršanu būs noteikts vienu mēnesi ilgs laulāto samierināšanās laiks, kad viņi varēs rakstiski atsaukt laulības šķiršanu. Laulības šķiršanas atsaukumu varēs iesniegt personīgi vai nosūtīt pa pastu. Ja atsaukums netiks saņemts, laulība tiks šķirta.

 

Plānots samazināt arī laulības šķiršanas izmaksas, ja tā tiek šķirta pēc abu laulāto pieteikuma. Patlaban valsts nodeva par prasības pieteikumu laulības šķiršanas lietās visos gadījumos ir 100 lati. Turpmāk valsts nodeva par laulības šķiršanu pie notāra būs 65 lati. Par to informē Saeimas Preses dienests.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas