Notāru dienās vairāk interesē mantojuma lietas

Latvijas Zvērinātu notāru padomes apkopotajā informācijā Gulbene minēta starp pilsētām, kurās iedzīvotāju aktivitāte Notāru dienās bijusi augstāka nekā citviet. Tomēr Vidzemes apgabaltiesas zvērināta notāre Baiba Jaunbērziņa secina, ka iedzīvotāju vēlme saņemt bezmaksas konsultācijas bijusi līdzīga kā iepriekšējos gados.

“Abās dienās tika konsultēti apmēram 50 cilvēki. Nebija neviena izbraukuma konsultēšanai dzīvesvietā tiem, kuri veselības, finansiālu vai kādu citu ierobežojumu dēļ nevar nokļūt notāra birojā. Mūsu sabiedrības struktūrā vairāk ir pusmūža un gados vecu cilvēku, tāpēc loģiski, ka viņus vairāk interesē jautājumi, kas saistīti ar īpašuma un mantojuma lietām. Visvairāk vēlas noskaidrot, kā labāk un pareizāk kārtot ar mantojumu saistītus jautājumus, kā arī par īpašuma dāvinājumiem. Nav vienas vispārējas receptes, jo katram cilvēkam situācija ir atšķirīga, tāpēc arī ir nepieciešama individuāla konsultācija,” stāsta B.Jaunbērziņa.

Viņa uzsver, ka pie notāra katrs nāk ar savu stāstu, kurā atklājas gan konflikti mantojuma dēļ, gan veselības problēmas un ilgas pēc tuvinieku uzmanības, gan meli, kuru dēļ tiek zaudēts īpašums.  Ikdienā notāra darba specifika ir ļoti plaša – tiek vestas mantojuma lietas, šķirtas laulības, sastādīti un apliecināti dažādi līgumi (pirkuma, nomas, dāvinājuma, uztura u.c.) kārtoti dokumenti īpašuma vai uzņēmuma reģistrācijai, kā arī sniegta juridiskā palīdzība dažādos jautājumos.

“Ikdienā daudziem šķiet, ka pie notāra konsultācijas par brīvu nevar saņemt. Tomēr tā nav. Ja plāno kādu darbību un vēlas uzzināt, kā juridiski pareizi jārīkojas, tad konsultāciju var saņemt bez maksas,” norāda B.Jaunbērziņa.

Notāru dienās apstiprinājās, ka neziņa par savām tiesībām ir viens no iemesliem atstumtībai. Turklāt gadījumi, kad cilvēkiem nepieciešama juridiskā palīdzība, kļūst arvien sarežģītāki.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas