Noteiks ceļu satiksmes ierobežojumus 1

Pavasara šķīdonī ievērojami samazinās ceļa konstrukcijas nestspēja. Lai nepieļautu priekšlaicīgu autoceļu sabrukšanu, drīzumā uz daudziem valsts reģionālajiem un vietējās nozīmes autoceļiem tiks noteikti satiksmes ierobežojumi.

VAS "Latvijas Valsts ceļi" Gulbenes nodaļas ceļu būvinženieris Jānis Meņģo informē, ka pilnās masas ierobežojumu ieviešanas laiks ir atkarīgs no laika apstākļu un ceļu tehniskā stāvokļa izmaiņām. Satiksmes ierobežojumus plānots sākt ieviest, sākot no 30.marta. "Rūpīgi sekosim līdzi laika apstākļiem. Ja naktis būs aukstas, tad varbūt satiksmes ierobežojumus varēs noteikt vēlāk. Protams, arī visi ceļi uzreiz netiks slēgti, sāksim ar sliktākajiem," stāsta ceļu inženieris.

Viņš norāda, ka šonedēļ bija iecerēts slēgt Rēzeknes ceļu, jo smagā tehnika to jau ir diezgan spēcīgi izdangājusi. Taču tagad naktīs palika aukstāks, tādēļ šis ceļš šonedēļ vēl netiks slēgts, visticamāk, tas notiks nākamnedēļ.

J.Meņģo vērtē, ka visvairāk ceļus pavasarī sabojā meža tehnika ar smagajām baļķu kravām. "Latvijas Valsts ceļu" speciālisti, apelējot pie autovadītāju sirdsapziņas, aicina ievērot ierobežojumus, jo pretējā gadījumā ceļi kļūs neizbraucami. Arī ceļu uzturētāji uz šiem ceļiem neko nevar darīt līdz brīdim, kad tie nebūs apžuvusi. J.Meņģo prognozē, ka satiksmes ierobežojumi varētu tikt atcelti apmēram pēc mēneša.

Nekādas īpašas atļaujas kravu izvešanai arī netiek izsniegtas.

"Mēs varam atļaut tikai vienreizēju iebraukšanu, piemēram, gadījumā, kad cilvēks pārceļas uz dzīvi citviet un viņam ir jāpārved sava mantība," saka J.Meņģo.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas