Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noteiktas riska zonas arī Gulbenes novadā

Pārtikas un veterinārā inspekcija ir izdevusi rīkojumu "Par klasiskā cūku mēra un uzraudzības plāna apstiprināšanu". Tas paredz dažādus pasākumus, lai apkarotu un ierobežotu klasiskā cūku mēra tālāku izplatību. Rīkojumā ir noteiktas arī riska teritorijas. Gulbenes novadā šajā riska jeb buferzonā ietilpst Stāmerienas, Litenes, Stradu un Daukstu pagasts.

"Šajā riska zonā Gulbenes novada vairāki pagasti ir iekļauti tāpēc, lai mēs visu laiku būtu lietas kursā par notiekošo. Tāpēc visām šajās teritorijās nošautajām meža cūkām obligāti ir jāņem paraugi, lai laboratoriski pārbaudītu, vai dzīvnieki nav inficēti ar klasisko cūku mēri," uzsver Pārtikas un veterinārā dienesta Austrumvidzemes pārvaldes vadītāja Indra Tomiņa. Atšķirība ir tā, ka agrāk paraugus varēja ņemt un pārbaudi veikt paši mednieki, bet tagad to drīkst darīt tikai pilnvarots veterinārārsts vai valsts veterinārais inspektors.  

I.Tomiņa ar Ziemeļaustrumu virsmežniecības starpniecību jau ir sazinājusies ar mednieku kolektīviem, tomēr ir mednieki, kuri šajos mednieku kolektīvu sarakstos nav ierakstīti, bet stingrais noteikums attiecas arī uz viņiem. Mednieku kolektīvu vadītajiem ir informācija, ar kuriem veterinārārstiem sazināties.

 

"Kad mednieks ir nošāvis meža cūku, viņam ir jāzvana veterinārārstam un jānorāda tikšanās vieta, kur notiks parauga noņemšana, neraugoties uz to, ka ir vēla vakara stunda vai pat nakts. Ja gadījumā veterinārārsts nav sazvanāms vai arī ir radušies kādi citi jautājumi, var zvanīt arī man pa tālruni 26469300. Es tad noorganizēšu, lai šis paraugs tiek paņemts. Obligāti ir jāiznīcina arī visi atkritumu produkti, kas paliek pāri no meža cūkas," skaidro I.Tomiņa.

 

Obligāta prasība ir arī tā, ka cūkas kautķermenis ir jāsaglabā līdz laboratorisko izmeklējumu rezultātu saņemšanai. "Paraugus uz laboratoriju cenšamies nogādāt iespējami ātrāk. Savukārt arī laboratorija nekavējas ar atbilžu rezultātiem, tomēr ir jārēķinās ar divām trim dienām," stāsta speciāliste.

 

I.Tomiņa aprīlī gatavojas tikties ar visiem mednieku kolektīvu vadītājiem, lai mudinātu viņus savstarpēji draudzēties un kooperēties īpaši siltajā laikā, kad var rasties problēmas kautķermeņu uzglabāšanā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas