Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Notiek Animācijas dienas

No 3. līdz 15.februārim Gulbenē notiek "Animācijas dienas 2011". Par to "Dzirksteli" informē projekta vadītāja Sandra Dikmane.

S.Dikmane stāsta, ka pasākumi ir paredzēti dažādu vecumu un interešu skatītājiem. Gulbenes pirmsskolas izglītības iestāžu vecāko grupu bērniem ir iespēja noskatīties Francijas un Latvijas animatoru kopīgi veidoto filmu „Kiriku un zvēri", pēc tam piedalīties mākslas darbnīcā mākslas skolā, savukārt mākslas skolas audzēkņi iepazīsies ar japāņu animatores Majas Jonešo filmu kolekciju „Daumenreise", jaunā latviešu animācijas režisora Kārļa Vītola filmu „Velna Fudži" un studijas PIXAR animācijas filmu „Augšup", kura saņēmusi vairāku festivālu godalgas, tostarp arī ASV Kinoakadēmijas balvu "Oskars". Mākslas darbnīcas apmeklēt un iepazīties ar filmām varēs arī Lejasciema un Galgauskas mākslas klasēs un Stāmerienas Tautas namā.


8.februārī pulksten 17.00 paredzēta jaunās latviešu animācijas filmas „Sieviete un vējš" pirmizrāde Gulbenē un tikšanās ar filmas mākslinieci Patrīciju Brekti. Mākslas skolā būs apskatāma arī filmas kadru oriģinālgleznojumu ekspresizstāde.


"Animācijas dienu noslēgumā „Kustīgo bilžu svētdienā" 13.februārī gulbeniešiem būs iespēja iepazīties ar Latvijas animācijas veiksmes stāstiem - filmām, kas tapušas Latvijas animācijas studijās vai arī kā latviešu animatoru sadarbības projekti ar citu valstu studijām," saka S.Dikmane.


Animācijas dienas Gulbenē finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Tās notiek otro gadu. Animācijas dienu mērķis ir dot iespēju Gulbenes bērniem un jauniešiem iepazīties ar vienu no mūsdienu mākslas formām - animāciju un dot ierosmi netradicionālu prasmju un profesiju apguvei.


Animācijas dienas rīko radošā apvienība „Piektā Māja" sadarbībā ar Gulbenes mākslas skolu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas