Notiek cīņa par skolēniem 7

Šis mācību gads iet uz beigām, un skolas jau sāk domāt par nākamo mācību gadu. Ir sākusies arī cīņa par potenciālajiem skolēniem, ar šīs cīņas metodēm gan nav apmierināti vecāki.

Kāda māmiņa, kuras bērns nākamajā mācību gadā uzsāks mācības 1.klasē, "Dzirkstelei" stāsta, ka pirms Lieldienām savā pastkastītē esot saņēmusi vēstuli, uz kuras virsū ir rakstīts viņas bērna vārds un uzvārds, kas norāda, ka šī vēstule ir adresēta tieši bērnam. Adrese gan uz vēstules nebija norādīta, kas norāda, ka šī vēstule nav sūtīta pa pastu, bet vienkārši iemesta pastkastītē. Vēstulē bērns ticis aicināts mācīties Gulbenes Bērzu sākumskolā. Norādīti arī datumi, kad var apmeklēt nodarbības.  

Vai dati tiešām tiek aizsargāti?

"Mani aizskāra, ka šis uzaicinājums ir tik tiešs. Man nekas nav pretī, ja bērnudārzā pie ziņojumu dēļa tiek izlikti paziņojumi, kad kurā skolā notiks nodarbības, un es kā mamma varu izvēlēties un izvērtēt, kurā skolā bērnam mācīties. Taču šajā gadījumā vēstule tiek iemesta pastkastē. Kā tad var būt zināms, ka tieši šis bērns uzsāks skolas gaitas un kā ir zināma šī bērna adrese? Vēl ir jāņem vērā arī tas, ka šobrīd taču pastiprināti tiek pievērsta uzmanība datu aizsardzībai, tad iznāk, ka šie dati ir nopludināti," stāsta māmiņa.

 

Viņa zina, ka arī vēl citiem topošajiem pirmklasniekiem ir pienākušas šādas vēstules.

 

Izvēle vecāku ziņā

"Dzirkstele" aicināja komentēt šo situāciju novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājam Arnim Šķēlam.

 

"Esmu neizpratnē, no kurienes šie dati ir skolai. Mēs nodaļā informāciju par bērnu sensitīvajiem datiem, kas ir aizsargāti ar likumu, trešajām personām nesniedzam. Man ir grūti komentēt, kā šī informācija ir nonākusi skolas rīcībā. Ja būtu zināma izglītības iestāde, kuru bērns līdz šim ir apmeklējis, varētu painteresēties, vai viņi to nav devuši, taču diez vai tā varētu būt. Iespējams, šeit strādā arī cilvēciskais faktors," spriež A.Šķēls.

 

Viņš atzīst, ka skolēnu novadā ir tik, cik ir, un tā tiešām ir cīņa par skolēniem.

 

"Es gan uzskatu, ka šāda rīcība nav korekta, vēl jo vairāk, ja šī vēstule ir adresēta tieši bērnam. Sešgadīgs bērns taču nevar pats izvēlēties izglītības iestādi. Taču es paļaujos uz vecāku saprātu un izpratni par katras izglītības iestādes piedāvājumu. Mums ikdienā arī daudz tiek reklamēti garšīgākie sieri un maize, bet mēs taču paši zinām, kas mums ir tīkamākais. Es domāju, ka vecāki paši spēj prātīgi izvērtēt piedāvājumu un izlemt, kur viņa bērnam mācīties. Domāju, ka tam, kur mācīsies viņu bērns, pamatā būs kopējais skolas piedāvājums un nevis šādas vēstulītes."

 

Vēlas par sevi atgādināt

Gulbenes Bērzu sākumskolas direktore Vija Čakare saka, ka šīs vēstules vajadzētu uztvert kā pieklājības vēstules un to mērķis ir pastāstīt par šo skolu. Direktore lūdz vecākus šo vēstuli uztvert kā sludinājumu. Viņa uzsver, ka tas netiek darīts aiz ļauna prāta, un norāda, ka dati citur netiek izmantoti. Tie skolai ir zināmi jau no iepriekšējiem gadiem.

 

"Būtu jauki, ja pirmsskolas izglītības iestādēs tiktu rīkotas atvērto durvju dienas, kurās mēs varētu izstāstīt par skolu, bet, ja tādu nav, mēs meklējam citu iespēju. Es domāju, ka tas vecākiem netraucēs izvēlēties sev tuvāko vai mīļāko skolu, mēs vienkārši vēlamies par sevi atgādināt," saka direktore.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Skats no malas

No vienas puses ir labi, ja skolas gaitas bērns sāk MAZĀ skoliņā - sākumskolā.
Bet sūtīt uz mājām BĒRNAM adresētu vēstuli, ka viņu SĀKUMSKOLĀ gaida uz nodarbībām...Atvainojiet, tā ir KLAJA NECIEŅA pret vecākiem ...kas rūpējas par bērnu un tieši vecāki par SAVU NAUDU pirks visu vajadzīgo skolai ...

pirms 8 gadiem, 2012.05.09 01:19

es

Šādas vēstules izraisa tikai pretēju efektu.
Nožēlojami.

pirms 8 gadiem, 2012.05.08 16:19

Mēs vienā no iepriekšējiem gadiem saņēmām vēstuli no 2.vsk. nu un tad???

pirms 8 gadiem, 2012.05.08 14:58

mamma

Kā Čakares kundze var rakstīt, ka bērna dati viņiem zināmi no iepriekšējiem gadiem, ja man meita ir pirmais pirmklasnieks un Gulbenē mēs dzīvojam tikia neilgu laiku. Un arī mans bērns ies vidusskolā, jau iet uz apmācībām visu gadu. Absurds!
Arī man šīs vēstules nešķiet glaimojošas.

pirms 8 gadiem, 2012.05.08 13:45

X

Arī mūsu topošajam pirmklasniekam bija vēstule pastkastītē no Bērzu skolas. Mēs jau sen esam izlēmuši par labu vienai no vidusskolām, tāpēc šāda veida aģitēšana mācību gada beigās šķiet dīvaina, un skola šādā veidā savu reputāciju nevis ceļ, bet gremdē.
Es arī biju neizpratnē, kur ir atrasta bērna adrese?

pirms 8 gadiem, 2012.05.08 13:41

Katra skola vēlās pastāvēt, bet vecākiem ir jāpadomā kur bērns iegūs labāku izglitību.

pirms 8 gadiem, 2012.05.08 10:38

varbūt beidzot tiešām sāks domāt par skolēniem....

pirms 8 gadiem, 2012.05.08 08:58

Vietējās ziņas