Notiek vijoļspēles meistarklase

Gulbenes mūzikas skolā pagājušajā nedēļā notika vijoļspēles meistarklase. Ar bērniem strādāja Latvijā labi zināms izcils vijoļspēles meistars Uldis Viesturs Sprūdžs.

Mūzikas skolas pedagoģe Lūcija Brice stāsta, ka vasarā viņa kopā ar savu audzēkņi vijolnieci Beāti Leimani piedalījusies Salacgrīvas mūzikas skolas organizētajā vasara nometnē un tur iepazinušās ar U.V.Sprūdžu, kurš tur vadīja meistarklases. Skolotāja piebilst, ka tad arī iedomājusies, ka izcilais vijolnieks arī Gulbenes mūzikas skolā varētu pasniegt meistarklases un strādāt kopā ar mūzu bērniem.  

V.U.Sprūdžs Gulbenes mūzikas skolā kopā ar audzēkņiem darbojās brīvdienu nedēļā. Meistarklasēs varēja piedalīties ikviens audzēknis, kuram bija vēlēšanās. Šo iespēju izmantoja 14 audzēkņi, sākot no 1. līdz pat 7.klasei.

 

Gūst vērtīgu pieredzi

"Mūziķis audzēkņiem deva praktiskus padomus par stāju, par to, kā stāvēt, kā veidot skaņu, kā turēt vijoli un vest lociņu. Bērni spēlēja savu skolotāju uzdotos skaņdarbus un U.V.Sprūdžs, klausoties no malas, pastāstīja, ko varētu darīt citādāk un labāk. Viņš pats kādreiz ir bijis solists, un viņam ir citas prasības un kritēriji, kā jāizskatās cilvēkam, kurš uzstājas. Mēs ļoti priecājāmies, ka šis mākslinieks piekrita atbraukt pie mums un pastrādāt ar bērniem," saka L.Brice. Viņa atklāj, ka mākslinieks arī uzlielījis bērnus.

 

"U.V.Sprūdžs teica, ka bērni ir muzikāli un spējīgi, taču, protams, mēs, skolotāji, neko daudz nevaram ietekmēt, ja bērni mājās netrenēsies un nenostiprinās zināšanas. Bērnam pašam ir jāvēlas labi spēlēt!" piebilst L.Brice. Skolotāja atzīst, ka šāda sadarbība ar mūziķiem, organizējot meistarklases, būtu ļoti vēlama un vērtīga audzēkņiem un to vajadzētu darīt regulāri, taču viss, protams, atduras pret līdzekļiem. Tomēr viņa nezaudē cerības, ka kādas meistarklases vēl tiks organizētas.

 

Mūzikas skolas direktore Austra Veikšāne stāsta, ka pianistiem meistarklases ir tikušas organizētas arī iepriekš, bet vijolniekiem tā notika pirmo reizi. Viņa cer, ka arī turpmāk izdosies pieaicināt mūziķus un profesorus vadīt meistarklases.

 

Piedalās starptautiskā konkursā

Vairāki mūzikas skolas audzēkņi iepriekšējos gados ir veiksmīgi startējuši dažādos konkursos un arī šajā mācību gadā turpināsies dalība dažādos konkursos. Nupat Rīgas Starptautiskajā jauno pianistu konkursā piedalījās 3.klavieru klases audzēknis Jānis Garans. Viņa uzstāšanās tika atzīmēta ar diplomu. Konkursa žūrija arī atsūtīja vēstuli uz mūzikas skolu, kurā ir izteikta pateicības skolotājai Lidijai Musajevai.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas