Notika Zemessardzes ložu šaušanas sacensības

Vakar notika Zemessardzes ložu šaušanas sacensības zemessargiem un Zemessardzes vienību karavīriem.

Sacensības norisinājās vienlaikus piecu Zemessardzes bataljonu atbildības teritorijās - Kuldīgas, Preiļu, Gulbenes, Cēsu rajonā un Dobelē. Tajās piedalījās komandas no visām Zemessardzes vienībām, aģentūru LETA informēja Zemessardzes štāba Sabiedrisko attiecību daļas speciālistes vietas izpildītāja kaprāle Kristiāna Štrāle.Dalībnieki sacentās divos komandu vingrinājumos - šaušanā ar dienesta pistolēm 25 metru distancē un triecienšautenēm 100 metru distancē.

Sacensību galvenie uzdevumi ir gatavot profesionāla dienesta karavīrus un zemessargus valsts aizsardzībai, veicināt šaušanas sporta attīstību Zemessardzē, kā arī noskaidrot labākās vienības, zemessargus un karavīrus lietišķajā šaušanā.

Sacensības nenotiek vienā vietā, lai katrai no komandām būtu iespēja ekonomēt līdzekļus, dodoties uz sev vistuvāko šautuvi.

LETA jau ziņoja, ka šā gada 7.martā Rīgā notika 16.starptautiskās Oskara Kalpaka piemiņai veltītas ložu šaušanas sacensības. Tajās Saeimas deputāts Juris Dalbiņš (TP) savainoja NBS pārstāvi Ēriku Filipenoku, iepriekš vēstīja TV3 raidījums "Nekā Personīga".

"Nekā Personīga" ziņoja, ka deputāts ar vēl vairākiem sacensību dalībniekiem bija nogūlies uz grīdas un gatavojās šaušanai. Dalbiņš šāva ar automātisko "Carl Gustaf 45". 1945.gadā ražoto ieroci Zemessardze saņēmusi kā dāvanu no Zviedrijas armijas.

Kā raidījumam stāsta aculiecinieki, pēkšņi Saeimas deputāta ierocim nezināmu iemeslu dēļ atlecis laidņa fiksators - šautenes pleca stiprinājums palicis plecā, bet pats ierocis strauji saliecies uz labo pusi un izšāvis. Viena lode trāpījusi tiesnešu datora monitorā, otra - blakus guļošajam karavīram kreisās rokas apakšdelmā.

"Nekā Personīga" kļuvis zināms, ka ievainotais ir Filipenoks - viens no labākajiem Latvijas šāvējiem, kurš dienējis arī Zemessardzes specvienībā "Vanags".

Dalbiņš raidījumam apstiprināja, ka negadījums patiešām noticis. Viņš neuzskata, ka sašāvis cilvēku savas kļūdas dēļ. Deputāts ar ievainoto ir ticies un apsolījis segt visus ārstēšanās izdevumus.

Pēc nelaimes gadījuma Militārā policija ierosinājusi kriminālprocesu par faktu, lai noskaidrotu, kas īsti noticis. Izmeklēšana pret deputātu Dalbiņu, nav sākta. Ja apstiprināsies, ka vainojams ieroča defekts, izmeklēšanu var arī izbeigt, vēstīja raidījums.

Kā stāsta šaušanas profesionāļi, šādi nelaimes gadījumi ir retums. Un šī bijusi pirmā reize, kad ar to saistīts Saeimas deputāts.

Kā atzīmēja raidījums, iespējams, par notikušo neviens neuzzinātu, jo bruņotie spēki un Militārā policija negadījuma apstākļus centās noklusēt, lūdzot arī aculieciniekus par nelaimes gadījumu nerunāt. Bet, slēpjot notikušā saistību ar Saeimas deputātu, militāristi noklusēja ziņas, ka šaušanas sacensībās izmantots ierocis, kas bija sliktā tehniskā stāvoklī un apdraudēja apkārtējo drošību.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas