Notiks apbalvošanas ceremonija

Gulbenes kultūras centrā rīt, 17.februārī, pulksten 19.00 norisināsies Gulbenes novada "Gada balva kultūrā 2011" balvu pasniegšanas ceremonija. Pasākumu apmeklēt un baudīt par brīvu laipni aicināts ikviens novada iedzīvotājs.

Gada balvas pasniegšanas ceremonija šogad tiek organizēta pirmo reizi. Šī tradīcija aizsākta, lai veicinātu tradicionālās, populārās un inovatīvās kultūras attīstību novadā. Balva tiks piešķirta 17 nominācijās par kvalitatīvu, radošu un mērķtiecīgu darbu novada sabiedrības labā un ievērību guvušu darbību vai jaunradi aizvadītajā gadā.


Nominantu izvirzīšanā un pēc tam arī balsošanā varēja piedalīties ikviens. Balsošana beidzās 10.februārī. Kopumā gan aizpildītas elektroniski, gan arī iesūtītas tika vairāk nekā 1000 anketas. Protams, savu vārdu nominantu vērtēšanā teica arī novada domes Kultūras komisija.


Būs daudzveidīgi priekšnesumi
Piektdien pasākumā varēsim uzlūkot ne tikai uzvarētājus katrā nominācijā, bet arī nominantus, kas šoreiz balsošanā neieguva augstāko punktu skaitu. Daļa nominēto cilvēku un arī kolektīvu kuplinās apbalvošanas pasākumu ar saviem priekšnesumiem.

 

"Daudzveidība, kas atspoguļojas "Gada balvas" nominācijās, būs jūtama arī priekšnesumos. Vēlējāmies, lai šis pasākums nav tikai balvu pasniegšanas ceremonija, bet arī vēl viena iespēja citam citu apskatīties un novērtēt. Vērtīgākais ir tas, ka šie cilvēki un kolektīvi, par kuriem cilvēki ir balsojuši, visi ir ieguvēji, visi ir ievēroti un atzīti, un, protams, aiz viņiem stāv vēl arī daudzi citi. Arī šis ir sava veida konkurss, kur kāds būs uzvarētājs, taču tas nenozīmē, ka visi pārējie, kas bija nominēti, ir kaut nedaudz sliktāki," vērtē novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vecākā konsultante Edīte Siļķēna.

 

Pasākumā gaidāmi arī dažādi pārsteigumi.
Iepriekš jau rakstījām, ka balvas uzvarētājiem gatavo mūsu pašu vietējie mākslinieki un arī mākslinieki novadnieki - Kristians un Patricija Brektes, Ģirts Jogurs, Sandra Dikmane, Dārta Dikmane, Ilze Muceniece, Laimdota Kliesmete, Ingrīda Magone, Biruta Akmentiņa, Cirēnija Mezīte, Ilvija Juškeviča un Viktors Bogdanovs.


Varam būt lepni
"Ceram, ka tas būs jauks un sirsnīgs pasākums, uz kuru mēs varam visi sanākt kopā un paskatīties, cik mēs, latviešu tauta, varam būt lepni ar savām dziesmām, ar savu vārdu, ar savu valodu. Un mūsu novadā tiešām ir, ar ko lepoties un pat ļoti augstā līmenī," ir pārliecināta E.Siļķēna.


Pēc apbalvošanas ceremonijas visi tiks aicināti uz kopīgu tortes ēšanu un vīna glāzi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas