Notiks Dzejas dienas

Šogad tradicionālā Dzejas nedēļa notiks no 12. līdz 17.oktobrim. Šajā laikā Gulbenes bibliotēkā notiks literāri vakari un pēcpusdienas, tikšanās ar dažādiem dzejniekiem, konkursi un izstādes.

Fotogrāfijas ar smejošajiem

Bibliotēkas abonementa vadītāja Iveta Krūmiņa stāsta, ka Dzejas dienas sāksies 12.oktobrī, kad paredzēta tām veltītas tematiskās izstādes "Divatā ar sevi" atklāšana, kā arī bērniem un skolēniem domātā konkursa "Mans dzejoļu krājums"noslēguma pasākums. Konkurss bērnu bibliotēkā sāksies jau ar 10.septembri. Tiks iekārtota arī Nikolaja Gorkina fotoizstāde "Pats velns neko nevar padarīt cilvēkam, kurš vēl spēj smieties".

 

"Tajā būs fotogrāfijas, kurās redzami smejoši un smaidoši cilvēki," stāsta I.Krūmiņa.

 

Literāri muzikālajā vakarā "Sapņu meitenei" ciemosies dzejnieks Jānis Damroze, kopā ar viņu būs fotogrāfe U.Šneidere, komponistes M.Bogdanova un D. Priedoliņa. Dzeju lasīs aktieris Pauls Butkevičs.

 

"Sarunā par minimām kā literāru žanru un dzejas tendencēm iesaistīsies dzejnieks un esejists Aivars Eipurs. Kopā ar literātu kluba "Autogrāfs" jaunajiem dzejniekiem, viņš darbosies arī radošajā darbnīcā," informē I.Krūmiņa.

 

Runās par atkarībām

Ir plānota saruna ar jauniešiem "Esi brīvs", kur par atkarībām un to pārvarēšanu stāstīs Eduards Aivars. Star Dzejas dienu pasākumiem būs arī tikšanās ar madonieti Aivaru Aiviekstu, kura dzejas kompozīciju veidos Sarkaņu pagasta teātris "Piņģerots". Tiks prezentēts arī Gulbenes bibliotēkas literātu kluba "Autogrāfs" un citu ikgadējo Dzejas dienu darbu autoru elektroniskais krājums.

 

Vairāki pasākumi būs veltīti bērniem un skolēniem, piemēram, literāri muzikāla pēcpusdiena pirmsskolas iestāžu audzēkņiem un 1.- 3.klašu skolēniem. Skanēs arī A. Aivieksta bērnu dzeja "Burtiņu ābece". Dažāda vecuma cilvēki varēs piedalīties dzejas un īsās prozas konkursā "Viss klusē, viss vēlas būt ieraudzīts". Savukārt bērni varēs piedalīties vizuālās dzejas konkursā par dzejas krājuma vāka noformējumu. Pasākumu laiks vēl tiks precizēts.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas