Notiks Meža dienas

No 3.aprīļa līdz 16.maijam Latvijā notiks Meža dienas. Tajās piedalīsies arī Ziemeļaustrumu virsmežniecība. Virsmežziņa vietnieks Andis Caunītis informē, ka šogad plānots sakopt Krustalīces gravu pie Gulbenes evaņģēliski luteriskās baznīcas.

Meža dienu pasākumiem mežsaimniecībās var pieteikties skolas, jauniešu organizācijas, ģimenes, institūcijas, uzņēmumi un citi interesenti. Jauniešiem būs iespējams stādīt mežu, izlikt putnu būrīšus un sakopt dabu no atkritumiem. A.Caunītis stāsta, ka katru gadu Meža dienām bijusi liela atsaucība. Talkas rīkotas ne tikai Spārītes parkā, tās notikušas arī mežniecībās. "Šobrīd notiek sarunas ar Gulbenes pilsētas domes labiekārtošanas iestādes vadītāju Ligitu Miezīti par to, kur Meža dienu laikā mūsu palīdzība būtu visvairāk vajadzīga. Ir iecerēts nedaudz stādīt arī kokus, kā arī izlikt putnu būrus. Mežniecības plāno sadarboties ar skolu jaunatni, organizējot dažādus seminārus un praktiskās nodarbības. Tēmu loks būs plašs," saka A.Caunītis.

 

Viņš uzskata, ka turpmāk Meža dienās atkal nāksies pievērsties atkritumu savākšanai mežos, jo līdz ar mazo atkritumu izgāztuvju slēgšanu tā var būt problēma.

 

Pirmās Meža dienas notika 1928.gada 12.maijā. Šogad tās Latvijā svin 80 gadu jubileju, tāpēc noslēgumā ir plānots arī kopīgs pasākums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas