Notiks seminārs meža īpašniekiem

Madonā 22.oktobrī pulksten 10.00 Saieta laukumā 1, 3.stāva zālē, notiks reģionālais seminārs meža īpašniekiem par Eiropas Savienības atbalsta pasākumiem. Uz semināru jāpiesakās iepriekš pie Madonas nodaļas vadītājas Mairitas Bondares, zvanot pa mobilo tālruni 28381176 vai izmantojot e - pastu "mairita.bondare@kpc.vmd.gov.lv".

"Pēc gandrīz divu gadu gaidīšanas un neziņas meža īpašnieki beidzot var sākt kārtot dokumentus Eiropas Savienības atbalstam. Seminārā uzzināsiet par atbalsta nosacījumiem un apjomu jaunaudžu kopšanai, mazvērtīgu mežaudžu nomaiņai, meža atjaunošanai pēc ugunsgrēkiem vai vējgāzēm, apmežošanai, ka arī meliorācijas sistēmas uzlabošanai," informē Valsts meža dienesta Konsultāciju pakalpojumu centra Gulbenes nodaļas vadītājs Ģirts Vilks.

 

29.oktobrī šāds seminārs notiks arī Valmierā, bet 31.oktobrī - Rēzeknē.

 

Atbalstāmie pasākumi ir jārealizē līdz 2013.gada beigām. Programmas "Meža ekonomiskās vērtības uzlabošana" pasākuma pirmā kārta tiks atvērta no 3.novembra līdz 5.decembrim. Tās mērķis ir palielināt meža ekonomisko vērtību un nodrošināt ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu. Pasākumā atbalstīs tādas aktivitātes kā jaunaudžu kopšana, mazvērtīgu mežaudžu nomaiņa, jaunu instrumentu un aprīkojuma iegāde.

 

"Pēdējo aktivitāti var iekļaut projekta pieteikumā, ja jaunaudžu kopšanu un mazvērtīgās mežaudzes nomaiņu veic pats pretendents. Minimālā projekta atbalstāmā platība ir 3 hektāri, bet maksimālā platība vienā projektā ir 50 hektāri. Kopšanas nepieciešamību, kā arī darbu pārbaudi administrēs Valsts meža dienests, izlases veidā to pārbaudīs Lauku atbalsta dienesta speciālisti un Eiropas Savienības inspektori," stāsta Ģ.Vilks.

 

Atbalstu var saņemt fiziska persona, kura ir meža īpašnieks, vai juridiska persona, kuras privātā kapitāla daļas ir 50 procenti vai vairāk un kura ir meža zemes īpašnieks. Arī pašvaldības vai to kapitālsabiedrība var pretendēt uz pasākumu, ja ir meža zemes īpašnieks. Atbalsta apjoms ir 50 procenti plānoto izmaksu. Tā īstenošanas vieta - Latvijas lauku teritorija.

 

Plašāku informāciju meža zemju īpašnieki var saņemt Valsts meža dienesta Konsultāciju pakalpojumu centra Gulbenes nodaļā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas