Notiks trešie Vecgulbenes muižas svētki 8

Vecgulbenes muiža 15.septembrī ikvienu aicina uz trešajiem Muižas svētkiem. Šo svētku devīze būs „Muižas pērles meklējot” un ikvienam apmeklētājam būs iespēja atrast katram savu pērli.

“Citam šīs pērles ir kultūra, citam vēsturiskās ēkas, citam pats pasākums un tajā notiekošās darbības, bet vēl kādam atkaltikšanās un kopā būšana. Svētkos kā tradīcija būs tikšanās ar Volfu dzimtas pārstāvjiem baronu Volfu un baronesi Marisu, kas šajos svētkos svinēs savu 137. kāzu gadadienu un piedalīsies svētku atklāšanas ceremonijā, kā arī vadīs ekskursijas pa muižas teritoriju un ēkām, ekskursantiem stāstot par muižas vēsturi. Ekskursijām var pieteikties grupās vai individuāli e-pastā: “vecgulbenes.muiza@inbox.lv” vai zvanot pa tālruni 26332634,” stāsta muižas pasākumu organizatore Dace Maura - Boka.


Svētku dienā jau no pulksten 11.00 darbosies amatnieku tirdziņš. Būs iespēja iegādāties sierus, maizi, mājas vīnus, sezonas dārzeņus un augļus, smukumlietiņas un rotas, keramiku, amatniecības izstrādājumus, gleznas un citas noderīgas lietas sadzīvei un ikdienai. Tirgosies gan vietējie tirgotāji, gan tirgotāji no citām pilsētām. Visi pārdot gribētāji līdz 14.septembrim var pieteikties iepriekš minētajā e-pastā vai pa tālruni.


Svētkos jau trešo gadu tiek aicināti senie vēstures klubi, kas apmeklētājus ieģērbs senajos tērpos un bruņās. Varēs šaut ar loku, būs dzirnavas un iespēja malt, notiks seno cīņu demonstrējumi, ēdienu gatavošana uz ugunskura. Būs iespēja vērot un apgūt arī seno amatu prasmes. Meistari demonstrēs adatas pinumu, bronzas gredzentiņu ieaušanu audumā, senā apģērba un apavu darināšanu, tiks austs latgaļu rokauts.

Svētkos darbosies arī bērnu pilsētiņa. Varēs doties izjādēs ar poniju, mazos pasākuma apmeklētājus priecēs piepūšamās atrakcijas, izbraucieni ar bokartiem, lēkāšana batutā, saldā cukurvate, sejiņu apgleznošana.


Svētku svinīga atklāšana paredzēta pulksten 12.30, pēc tāss sekos dažādi priekšnesumi - seno tērpu modes skate, viduslaiku dejas un to meistarklase, folkmūzika, dziesmas, mūsdienu un tautas dejas. Pasākumā piedalīsies viesi un seriāla “Ugunsgrēks” varoņi Nacionālā teātra aktieri Marija Bērziņa un Egils Melbārdis. Visu dienu darbosies arī alus dārzs, zupas virtuve, varēs nobaudīt kāpostus ar desiņām, pankūkas un citus gardumus. Apmeklētājiem būs atvērts arī Kāzu muzejs ar savām ekspozīcijām un Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejs. Svētku mirkļus iemūžinās vairāki fotogrāfi no foto kluba „Fotomobilizācija”.


Pasākuma noslēgumā pulksten 19.00 notiks svētku koncerts Vecgulbenes muižas lielajā zālē ar televīzijas šova “Dvīņi dzied” dalībniekiem. Pēc koncerta pulksten.22.00 sāksies svētku balle, kur spēlēs „Brenča muzikanti” no Iecavas. Lielajā zālē būs apskatāma foto ekspozīcija „Muižas svētki 2010”.


Ieeja uz dienas pasākumiem – 1 lats, pensionāriem un bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja – brīva. Ieeja uz koncertu un balli – 2 lati.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Volfs

Arī tas, kurš organizēzaj pagājušajā gadā, nekā unikāla nebija izdomājis, tikai kopējis no visādiem citiem svētkiem. Vienkārši šeit ir stāsts par suni uz siena kaudzes. Pašam vairs nevajag, bet citiem atdot grūti.

pirms 8 gadiem, 2012.08.26 19:20

Oga

Manuprāt labi, ka palikušas arī nemainīgas vērtības un tradīcijas, kas piestāv šiem svētkiem.
Ne vienmēr vecās idejas ir sliktās, tāpat katreiz viss sanāk savādāk. Tāpēc iešu, jo gribu redzēt!

pirms 8 gadiem, 2012.08.26 14:07

Gājēja

Manuprāt, laba cena. Iesim noteikti ar visu ģimeni.

pirms 8 gadiem, 2012.08.24 09:39

???

iNTERESANTI KURŠ ORGANIZĒ? Ja šogad pilnībā pārkopēts pagājušais gads-tikai vadītāji citi? Vai tiešām nav nekādu citu ideju organizatoriem? Kādēļ ņemt un kopēt citu idejas? Varbūt savu nav?

pirms 8 gadiem, 2012.08.24 08:12

Ilona

Igor, tu esi igns vecs plukata - ja gribi izgazt zhulti, ej kaut kur citur.... bezkaunja!

Vecgulbenes muizhas svetki ar katru gadu kluust labaki un jautraki un shogad bus vel labaak!

pirms 8 gadiem, 2012.08.22 20:09

Igors

ko ta isti svinet laikam pituras nolaista un izpostita pils parka svetkus? vai orandzisma apdulinato cilveku iedzersanas svetkus?

pirms 8 gadiem, 2012.08.22 18:02

Vietējās ziņas