Notiks vērienīgi rekonstrukcijas darbi 1

Valsts sociālās aprūpes centra "Latgale" Litenes filiālē ir iecerēti vērienīgi rekonstrukcijas darbi. Šobrīd tie jau ir sākušies un turpināsies līdz augustam.

Filiāles vadītājs Jānis Kļaviņš stāsta, ka rekonstrukcijas darbi tiks veikti ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda atbalstu. Kopējās izmaksas būs apmēram 708 tūkstoši latu. Gan vecajam, gan jaunajam korpusam tiks mainīti jumta segumi, nosiltināti bēniņi un fasādes. Vienam korpusam tiks uzcelta arī divstāvu piebūve, kurā būs aktivitāšu telpas klientiem. Tiks izveidota gan keramikas nodarbību telpa, gan datorklase, gan fizioterapijas telpas, kas, kā norāda J.Kļaviņš, nozīmē, ka radīsies arī dažas papildu darba vietas. Projekta laikā paredzēta arī ūdensapgādes sistēmas rekonstrukcija un atdzelzošanas iekārtu uzstādīšana, kā arī teritorijas labiekārtošana.

 

 "Ceram, ka projekta gaitā mums izdosies arī visās klientu istabiņās nomainīt aprīkojumu," saka filiāles vadītājs. Rekonstrukcijas darbus veiks Rīgas pilnsabiedrība "CEKA M".

 

"Pirms vairākiem gadiem izbūvējām katlumāju, pēc tam aizvilkām siltumtrasi uz jauno māju un arī uz veco māju, tika savilkta apkure. Pa starpai vēl arī tika nomainīti logi un durvis, tagad turpinām iesākto, taču tik vērienīgi darbi šeit vēl nav bijuši," atzīst J.Kļaviņš.

 

Viņš atklāj, ka pie Eiropas struktūrfondu finansējuma piesaistes darbs sācies jau pirms apmēram astoņiem gadiem. "Vēl ar toreizējo rajona vadību, mēģinot piesaistīt arī Balvus un Alūksni, domājām par projektu izstrādi un finansējuma piesaisti, taču diemžēl toreiz mēs palikām aiz strīpas, toreiz finansējumu ieguva Pierīgas aprūpes centri. Taču 2009.gada rudenī uzspīdēja cerības stars, ka mums varētu paveikties - sākām sūru darbu un tagad jau esam tikuši tiktāl, ka varam sākt darbu pie rekonstrukcijas," stāsta J.Kļaviņš.

 

Kopš pagājušā gada janvāra sociālās aprūpes centrs Litenē ir valsts sociālās aprūpes centra "Latgale" sastāvā. Centrā strādā 133 darbinieki. Tajā šobrīd uzturas 290 klienti.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas