Novada administrāciju nokomplektēs divās nedēļās (labots) 7

Pagastu un pilsētas pārvaldes štatu izvēlei atvēlēts septembris
Gulbenes novada dome apstiprinājusi pašvaldības zīmoga turētāju jeb administrācijas nolikumu. Domes izpilddirektors Māris Danieks, kas ir arī administrācijas vadītājs pašvaldībā, pirmdien ar rīkojumu ir apstiprinājis administrācijas štatu sarakstu. Saskaņā ar to pašlaik darbā tiek pieņemti cilvēki. Tie ir līdzšinējie rajona padomes, kā ar pilsētas domes un pagasta padomju darbinieki.

"Mans mērķis ir to paveikt ļoti īsā laikā - tās ir divas nedēļas," "Dzirkstelei" saka M.Danieks.

 

Viņš skaidro, ka novada domes administrācija nebūs pārlieku liela. Nodaļās būs trīs līdz astoņi darbinieki katrā.

 

"Palielinās funkcijas tiem cilvēkiem, kas var strādāt. Izšķērdības nebūs," saka M.Danieks.

 

Par administrācijas struktūrvienību izveidi, reorganizāciju vai likvidēšanu saskaņā ar nolikumu lemj deputāti. Administrācijai, kā jau rakstījām, ir septiņas nodaļas: finanšu un ekonomikas (vada Anna Pružinska), juridiskā un personālvadības (vada Vita Kravale), izglītības, kultūras un sporta (vada Arnis Šķēls), sociālā un veselības (vada Jānis Antaņevičs), tehniskā (vada Alvils Pētersons), informācijas (vada Guna Švika), kā arī atīstības un īpašumu nodaļa (vada Saulcerīte Indričeva). Šo struktūrvienību darbību reglamentēs atsevišķi nolikumi, kurus apstiprinās izpilddirektors.

 

Saskaņojot ar domes priekšsēdētāju Sandru Duļbinsku, izpilddirektors parakstīs koplīgumu ar pašvaldības administrācijas darbiniekiem, kā to paredz nolikums.

 

Pagastu pārvaldēs samazinās no 1 līdz 3 darbiniekiem

 

Vienlaikus tiek komplektēti štati pārvalžu administrācijā pilsētā un pagastā, to saskaņojot ar domes izpilddirektoru. Šis process turpināšoties aptuveni līdz 1.oktobrim.

 

"Ieņēmumi samazinās un līdz ar to arī budžeta iespējas, jostas tiek sažņaugtas," saka M.Danieks.

 

Arī Gulbenes pārvaldē darbinieku būs mazāk, nekā līdz šim strādāja pilsētas domē. Taču tas nenozīmē masveida atlaišanu no darba.

 

M.Danieks uzsvēra, ka pilsētas domē strādājuši daudzi augsti kvalificēti speciālisti, kas pieaicināti turpmāk darboties novada domē.

 

Viņš skaidro, ka pārvalžu pakļautībā esošajās iestādēs vadītājiem budžeta robežās tiek samazinātas algas. Par to vakar jau lēma deputāti novada domes sēdē. Turpmāk iestāžu vadītāji pārskatīs pakļauto darbinieku štatu sarakstu un algas un "tiks būtiski izvērtēta katra darbinieka lietderība un atalgojuma līmenis", saskaņojot ar M.Danieku.

 

Viņš uzsvēra, ka tā rīkoties liek spiedīgā finansiālā situācija.

 

Ir savi konti, zīmogs, veidlapas

 

Novada domes administrācija savā darbā izmanto Gulbenes novada pašvaldības zīmogu, veidlapas un atvērtos kontus Valsts kasē un kredītiestādēs.

 

Administrācijas darba nozīmīgu daļu aizņem priekšlikumu sagatavošana izskatīšanai novada domes sēdēs, lēmumu projektu tehniska sagatavošana, kā arī domes komiteju un komisiju darba organizatoriskā un tehniskā apkalpošana. Būtisks pienākumus - nodrošināt apmeklētāju pieņemšanu novada domē.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

čips

pirms izmaksaajiet passvaldiibas iestaažu vadiitaajiem šiis nesameeriigaas algas, padomaajiet,...ka nesanaak pašiem atstaat amatu.

pirms 11 gadiem, 2009.08.30 16:56

Pops

Māri! Laikam taisnība: arī tā var naudu pelnīt!

pirms 11 gadiem, 2009.08.29 14:28

Danieks nolaida vienu iestādi, tagad kārta nākošai.

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 13:17

es

Kravale jau ir iistaa!!!, vēl par maz naudas šai

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 10:47

Avīzē raksta vienu, bet šeit otru. Kā tad īsti jāsaprot? Domājiet ko rakstiet un lieciet avīzē. Cilvēki jau tā nolikti par divlatniekiem. Nolieciet strīpā un nošaujiet kā nederīgus lopus, vairāk pašiem paliks.

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 10:19

Vietējās ziņas